Місце творчості В. Винниченка в українському літературному процесі
I. Тріумфальний прихід Володимира Винниченка в українську літературу. (Після виходу першого ж оповідання "Краса і сила" творчість В. Винниченка була помічена і відзначена Іваном Франком і Лесею Українкою. Іван Франко писав, що серед млявої, малосилої, ординарної генерації сучасних українських письменників "раптом виринуло щось таке дуже рішуче, мускулисте і повне темпераменту". А Леся Українка відгукувалася так: "Тільки талант може створити ці живі фігури, ці природні діалоги й, особливо, цю широку, яскраву картину ярмарку, на тлі якого відбуваються дії героїв".)
II. Володимир Винниченко — натура титанічного духу й грандіозного творчого потенціалу.
1. Новаторство В. Винниченка. (Уже перші друковані твори показали, що В. Винниченко як письменник має глибоку культуру і надзвичайно розвинене соціальне чуття. Він помічав приховані для інших конфлікти, вихоплював із життя яскраві типажі, які представляли різні верстви суспільства. Мова багатьох його героїв така, яка була у житті: безкультурний, скалічений суржик. Якою була культура, доба, така й мова, такі й герої.)
2. Творча продуктивність В. Винниченка. (В. Винниченко багато пише і часто друкується. Діапазон його творчості надзвичайно великий: оповідання, повісті, романи, п'єси, публіцистика... Про нього і його твори скрізь говорять; його п'єси ставлять в Україні, Росії та за кордоном; статті викликають суперечки.)
3. Вплив творчості Володимира Винниченка на літературний процес в Україні. (Письменник вимушений був жити в еміграції, проте в Україні продовжували виходити друком його книжки. Він чекав часу, коли нація набере сили, стане на ноги і самостійно прийматиме рішення. А тим часом писав, творив і вірив, що це необхідно.
- Реферати про життя та творчість Володимира Винниченка
- Назвіть основні ознаки творчості В. Винниченка (та інші запитання)
Для молодих митців, які приходили в українську літературу, Винниченко був прикладом того, як треба ставитися до творчості, які треба вибирати теми і як правильно розставляти акценти. Багатьох він примушував замислитися про цінність написаного слова.)
III. Володимир Винниченко— володар душ наступних поколінь. (Проза Володимира Винниченка була народжена фантазією художника динамічного XX століття. Він блискавкою увірвався в літературу, каменем упав у тихі води залюбленої в красу України поезії і прози, і від того удару пішли одна за одною хвилі, які будили напівсонне письменство. В. Винниченка називали своїм навчителем Остап Вишня, Григорій Косинка, Валеріян Полішук, його впливу зазнали всі відомі українські прозаїки пізніших часів.)