I. Усна народна творчість — джерело мудрості для письменників. (В основу творів відомих українських письменників покладено фольклор. Саме в цьому криється секрет їхнього успіху і популярності.)
II. Віршовані загадки як спосіб висловити приховану думку. (У творчій спадщині поета-байкаря Л. Глібова є чимало віршованих загадок.)
1. Акровірші. (Акровірш у перекладі з грецької мови означає "крайній вірш". У Глібова відповідь на акровірш-загадку складається з перших літер кожного рядка:
Між людьми, як пташка, в'ється, У людей і їсть, і п'є; Ходить старець, просить, гнеться, А у неї всюди є.
В акровірші "Що за птиця?" автор підмітив характерні особливості комахи: вона набридлива, може влетіти в будь-яку шпаринку. Непрохана гостя бере все, що заманеться, тому її звідусіль проганяють.)
2. Інші віршовані загадки Л. Глібова. (Віршована загадка "Химерний, маленький" розповідає про улюблену страву українців. Навіть малеча знає, що химерний, маленький, бокастий, товстенький, напханий чимось смачним, скупаний в окропі, умитий маслом — це не що інше, як гречаний вареник.)
III. Пізнавальне значення загадок. (Українські загадки — не лише розвага для дітей. Вони мають пізнавальне значення. Для дітей — це перші кроки до відкриття навколишнього світу, перші спостереження і перші порівняння на шляху до розгадки.)