Роман В. Барки "Жовтий князь" — це страшна картина голодомору 1932—1933 років. І що найстрашніше — те, що ці події було організовано штучно. Але такі були часи, і саме цю "голу" правду про жах і вбивчий характер, що мали ці події, наважився, попри всі небезпечні наслідки (переслідування владою СРСР), показати нам, нащадкам, Василь Барка.
На мене цей твір справив тяжке враження, навіть сльози на очі виступали. І ось як я розумію назву цього роману.
"Князь" викликає асоціацію з владою, можливістю керувати долями і життям інших людей. Саме в ролі такого князя і виступає радянська влада, яку очолював Сталін.
А щодо кольору, то й у нього є своє символічне значення. Хоча жовтий колір вважається кольором світла і сонця, але в цьому романі він набуває інших відтінків, що асоціюються в мене з брудом. Тут, мабуть, жовтий — це колір вогню, що не гріє, а руйнує і знищує, колір пекла і диявола.
Звичайно ж, можна по-різному тлумачити назву роману "Жовтий князь" Василя Барки. Але я впевнена, що цей "князь" уособлює в собі зло, і насамперед зло, що виходить від людей, а саме — влади.
Ці страшні події ніхто не має права забувати. Це сторінка з історії нашої країни, нашого народу. Не знаючи і не пам'ятаючи свого минулого, не можна думати про майбутнє.