Дві віри — селянина Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна (за романом В. Барки "Жовтий князь") (розгорнутий план твору)

Шкільний твір

І. Роман В. Барки "Жовтий князь" — перший в українській літературі великий прозовий твір про голодомор 1933 року. (Василь Барка — український письменник. Переживши страшні роки голодомору 1933 року, після еміграції за кордон написав роман "Жовтий князь" про ці страшні події. Назва роману символічна: образ Жовтого князя — це образ демона зла, який завдає руйнації і спустошення, смерті.)

ІІ. "Жовтий князь" В. Барки — відверта розповідь про трагедію голодомору 1933 року.

1. Важке становище українського селянина після революції і громадянської війни. (В. Барка у своєму романі наочно показує, яким було життя, за яке боролися у роки революції і громадянської війни. Зі зміною влади селяни не стали жити краще, а навпаки, опинилися в катастрофічному становищі і втратили віру.)

2. Дві віри — Мирона Катранника і більшовика Григорія Остроходіна. (Мирон Катранник і Григорій Остроходін уперше зустрілись на лекції в сільраді. Перша думка Мирона Даниловича про Остроходіна: "Страшний, ох, страшний! Переступить хоч закон, хоч що!" Так і сталося. Родина Катранника — це щирі, людяні, чесні, працьовиті селяни. Мирон вірив, що революція змінить життя селян на краще. Антиподом йому виступає Григорій Остроходін — палкий комуніст, що думає, як би прислужитися владі. Він вірить у владу, якій потрібні віддані їй люди, а не народ.)

3. Образ "жовтого князя" — це образ всепоглинаючої тоталітарної системи. (Роман В. Барки "Жовтий князь" — це болюча правда про тоталітарну більшовицьку систему влади, яка знищує все гуманне, людяне, яка вбиває віру в людей.)

III. Роман В. Барки "Жовтий князь" — роман-реквієм по жертвах голодомору 1933 року. (Американський вчений Конквест Роберт у книзі "Жатва скорби" наводить дані, що в період з 1930 до 1937 року загинуло 11 мільйонів селян, а ще 3,5 мільйона були заарештовані і згодом померли в зонах. Із них 5 мільйонів селян загинули від голоду 1932-1933 років в Україні. Роман В. Барки-це реквієм по загиблих і осуд системи, яка це породила.)

загрузка...