Сосюра Володимир — Мазепа

Шкільні твори

Авторське тлумачення образу гетьмана Мазепи в поемі В. Сосюри "Мазепа"

Авторське тлумачення образу гетьмана Мазепи в поемі В. Сосюри "Мазепа"
I. Місце Володимира Сосюри в українському літературному процесі. (Аж занадто довго офіційна критика називала Володимира Сосюру співцем революційної бурі, забуваючи, що він чудовий лірик і справжній патріот не радянської влади, а України. Про це свідчать його твори "Розстріляне безсмертя" та "Мазепа", які побачили світ тільки у 90-х роках XX століття.)
II...

Читати приклад твору →

Авторське тлумачення образу гетьмана Мазепи в поемі В. Сосюри "Мазепа" (2 варіант)

Тема України, її драматичної історії, знайшла своє відображення у творчості українського поета В. Сосюри. А такі твори як "Розстріляне безсмертя" та "Мазепа" побачили світ лише в 90-х роках XX століття і ще раз утвердили тезу, що В. Сосюра — невтомний і послідовний борець за незалежність України.
Важким до читача був шлях поеми "Мазепа", та і сам автор, працюючи над поемою упродовж тридцяти років, намагався об'єктивно збагнути: де істина? Хто він, Мазепа: зрадник чи патріот?..

Читати приклад твору →

Показ "страшної трагедії Мазепи" як трагедії всієї нації (за поемою "Мазепа")

Постать Мазепи цікавила багатьох письменників різних часів. їх перелік можна починати ще від Байрона і Пушкіна. Ставлення до цього гетьмана різне. Відомо, що в Радянському Союзі його сприймали як зрадника. Для українських патріотів він навпаки був мучеником за Батьківщину. Своєрідне розуміння вчинків Мазепи подає В.Сосюра у своїй поемі.
Мазепа представлений у творі з двох боків: як любитель жінок і як палкий патріот...

Читати приклад твору →

Постать гетьмана Івана Мазепи очима двох слов'янських поетів (за поемами В. Сосюри "Мазепа" та О. Пушкіна "Полтава")

Гетьман Іван Мазепа — одна з найвеличніших і найтрагічніших постатей в українській історії.
Образ Мазепи широко представлений у світовій літературі, малярстві, музиці. Про Івана Мазепу писали Вольтер, Байрон, Гюго, Рилєєв, Пушкін та багато інших зарубіжних і вітчизняних письменників, зокрема українські письменники й поети Тарас Шевченко, Михайло Старицький, Богдан Лепкий, Володимир Сосюра.
Оцінки діяльності гетьмана в літературних та історичних творах неоднозначні й суперечливі...

Читати приклад твору →

Трагедія Мазепи (за поемою Володимира Сосюри "Мазепа")

Трагедія Мазепи (за поемою Володимира Сосюри "Мазепа")
Існує велика кількість літературних версій складної долі Мазепи, і не буде перебільшенням зазначити, що він став одним з яскравих персонажів світової літератури. Особистість гетьмана привертала увагу багатьох письменників, починаючи від Вольтера, Байрона, Гюго, Словацького,
Рилєєва, Пушкіна до Руданського, Старицького, Лепкого, що неодно-значно відтворювали образ складної й нерозгаданої людини...

Читати приклад твору →
Дивіться також