Самійленко Володимир — Патріоти

Шкільні твори

Аналіз вірша В. Самійленка "Патріоти"

Особливу сторінку творчої спадщини Самійленка становлять сатиричні та гумористичні поезії, в яких поет висміює негативні риси земляків-українців, їх неробство та боягузтво, псевдопатріотичне базікання про "високі матерії". До такої тематичної групи належить і його вірш "Патріоти" (1899). Сюжет його простий: двоє хлопців стояли і розмірковували, а точніше базікали, про "долю своєї землі"...

Читати приклад твору →

Вони не бачать душею Вкраїну (за віршем В. Самійленка "Патріоти")

Ніщо так не лютило Самійленка,
як пустомельство й неробство
українських патріотів.
І. Франко
Хто вони, патріоти? Які якості їм притаманні? Чим вони керуються у своєму житті? Що мають робити для зміцнення держави, в якій живуть? Патріот і громадянин поняття тотожні чи ні? Чи кожна людина патріот? У чому особливість сучасного патріотизму?
Ціла низка запитань... І щоб відповісти на них, треба, мабуть, зрозуміти зміст понять патріотизм, громадянин, громадянська позиція...

Читати приклад твору →

Гумор і сатира В. Самійленка ("Ельдорадо", "Патріоти")

САМІЙЛЕНКО ВОЛОДИМИР
(1864-1925)
Народився в м. Великих Сорочинцях Миргородського повіту на Полтавщині. Син наймички та поміщика, який рано помер. Добру освіту допоміг отримати багатий батьків родич.
Навчався у Полтавській гімназії, на історико-філологічному факультеті Київського університету Св. Володимира. Входив до літературно-мистецького гуртка "Плеяда". В останні роки жив у м. Боярціна Київщині, де й похований.
Письменник...

Читати приклад твору →

Роздуми поета над тим, що таке справжній патріотизм (за поезією "Патріоти")

Вболівання поета щодо тяжкої долі поневоленої України примусили В. Самійленка замислитись над тим, що таке справжній патріотизм. Розуміючи, що тільки щиро віддані Батьківщині громадяни можуть відродити державу, поет змальовує образ справжнього патріота в однойменному вірші.
Письменник зображує розмову двох хлопців "про долю своєї землі". Один з них промовляє на захист народних прав, доводить давність і самобутність української культури...

Читати приклад твору →

У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка "Патріоти")

У чому справжній патріотизм (за віршем В. Самійленка "Патріоти")
В. Самійленко — український поет, який у своїх віршах закликав берегти, шанувати і збагачувати нашу мову. Ліричний герой поезій сповнений, як і поет, любов'ю до України, до свого народу.
У поезії "Патріоти" В. Самійленко порушує тему патріотизму та засуджує тих балакунів-псевдопатріотів, які лише на словах виявляють свої почуття до рідної землі.
У перекладі з грецької слово "патріот" дослівно означає "земляк", "співвітчизник"...

Читати приклад твору →
Дивіться також