Що таке гріх? Де шукати тонку грань між праведним і грішним? І чи є вона взагалі? Який гріх є найтяжчим? На ці та інші питання намагався знайти відповіді В. Винниченко у п'єсі "Гріх". Вустами головної героїні автор говорить, що безгрішна людина — "...солоденька мамалига..., не здатна ні на який гріх. А значить, і ні на яку святість".
Марія, дівчина "...років 26... Постать гнучка, ходить легко, але немов недбало. Манера балакати насмішкувата...",— головна героїня п'єси...
Читати приклад твору →
Володимир Винниченко — письменник незвичайної долі. Його творчість у перші десятиліття XX століття викликала чи не найбільший інтерес читачів, прокладала українській літературі стежку до інших культур. У багатьох його драмах є образи героїв, які борються не за особливе щастя, аза ідеали людства.
Так, у драмі "Гріх" показана ідея служіння наваго народу. Автор подає два протилежні табори героїв: немолоді гуртківці — однодумці, революціонери, і жандарми охоронці старих законів та влади...
Читати приклад твору →
В. Винниченко-драматург був упевнений, що настав час європеїзувати український театр, тобто "надати йому філософської глибини, гостроти морально-етичних колізій, динамізувати дію...". І сміливо взявся втілювати свої переконання в життя. Письменник у творах утверджував думку, що людина повинна в будь-якій ситуації залишатися "чесною сама із собою". А якщо доводиться іти на компроміс зі своїм власним "я"? Чим це може скінчитися?..
Читати приклад твору →