Серед багатьох афоризмів великого Шекспіра є й такий: "Одні народжуються великими, інші досягають величі, третім її нав'язують". Сам Шекспір народився великим, бо такої величі талант може бути лише від народження, від Бога. Він написав стільки драматичних творів і такої вага та значення у світовій культурі, що вони вже ніколи не зійдуть із театральних сцен. У творах Шекспіра — не просто життя, стосунки, інтриги далекої доби, а внутрішній світ людини настільки оголений, що, здається, бачиш, як пульсує кожен нерв, як народжуються і вмирають почуття, як вирують справжні пристрасті. А ще я відкрив дія себе одну просту річ: Шекспіра можна читати у будь-якому віці упродовж усього життя. Ось ми читаємо його, нам цікаво, а хтось навіть захоплюється. Читають і наші батьки... Якщо хтось чогось не розуміє у складній поведінці героїв, не варто засмучуватися, не на часі, натомість можна просто насолоджуватися сюжетом. Однак рано чи пізно кожен, хто ще раз прочитає цю історію, разом із Гамлетом обов'язково замислиться над сенсом життя і слідом за ним повторить таку відому, поширену фразу "Бути чи не бути?"
Талант Шекспіра охопив увесь період світової культури, що йому передував. Навіть античні сюжети по-новому висвітлилися і засяяли у його творчості, наче оброблені діаманти. Природа щедро обдарувала Шекспіра. Він був драматургом, поетом, актором. Його сонети, як і драматичні твори, відзначаються сильними почуттями, свіжістю і мелодійністю звучання.
"Чим пристрасть сильніша, тим скорботнішим буває у неї кінець" — цей афоризм Шекспіра неначе стосується його "Гамлета". Раптова смерть данського короля і події, що розгорнулися при дворі після його смерті, змусили сина шукати правду. Гамлет — розумний і пристрасний юнак. Він не поспішає вершити суд над вбивцею батька. Він вагається, він сумнівається, він шукає істину. Ці сумніви і вагання не є слабкістю Гамлета — навпаки, це виважена позиція розумної людини з почуттям гідності, людини з високим рівнем моралі.
"Світ розхитався" — це слова із безсмертного "Гамлета". Час від часу світ і справді розхитується, відбувається переоцінка цінностей, а людство продовжує рухатися далі (я щиро сподіваюся, — у напрямі добра, гуманізму). Геніальність Шекспіра полягає у тому, що він створив такі образи, які ніколи не "застаріють" і викликатимуть вічний інтерес у всі часи.