I. "Євгеній Онєгін" Пушкіна — роман, який мав найбільш сильний вплив на долю всієї російської літератури.
II. Тетяна — улюблена героїня О. С. Пушкіна.
1. Чарівний образ російської дівчини (відсутність будь-якої ідеалізації автором образу Тетяни — не красуня, із сільським ім'ям — і водночас глибока симпатія до своєї героїні: "Простите мне: я так люблю Татьяну милую мою!")
2. Життя Тетяни у сільському маєтку батьків (виросла в сім'ї тихою, боязкою дівчинкою, яка не любить гратися з подругами, здебільшого заглиблена в себе, у свої переживання; любов до природи, звичаїв народу; пристрасть до книжок: "Ей рано нравились романы, они ей заменяли все!.."; байдужість до інтересів сільських сусідів, звичка жити в уявному світі романів, "ніжна мрійниця").
3. Кохання Тетяни (кохання до Онєгіна, так разючо несхожого на інших знайомих молодих людей; лист до Онєгіна — палке щиросердне освідчення в коханні; прагнення краще зрозуміти людину, яку покохала — відвідування маєтку Онєгіна, читання його книжок).
4. Тетяна — світська дама у Петербурзі (зміна Тетяни зовнішня, а не душевна; ставлення усіх до неї з глибокою повагою; суворе виконання своїх обов'язків дружини і господині дома; образа на Онєгіна за його любовні переслідування; тверде рішення бути вірною дружиною своєму чоловікові).
5. Жінка з дивною душею — "вірний ідеал" поета (висока, щира шляхетність; сильно розвинуте почуття обов'язку; щирість почуття; вірність).
III. Моє ставлення до Тетяни.