1. Світогляд хлопчика. (Верну лише 11 років. Увесь світ належить йому. Перед ним простягайся тисячі стежинок, серед яких треба обрати лише одну, свою. Час для фантазій. Нестримна дитяча уява постійно малює йому нескінченні подорожі, вірних друзів та дивовижні пригоди, героєм яких, безперечно, є він сам. У цей час Жуль Верн починає серйозно замислюватися над здійсненням власної подорожі. Річ у тому, що одинадцятирічний Жуль Верн мріяв про казкову Індію. Він навіть утік із дому і став юнгою на кораблі. Проте солодкі мрії умить розвіяв батько, який, до речі, вже давно шукав сина.)
2. Пошуки життєвого шляху. (Юнак захоплюється літературою. Перші спроби і перші невдачі. Виявляється, читачів цікавлять не вірші та п'єси, а досягнення науки, яка на той час розвивалася доволі-таки швидко. Для того, щоб здобути потрібні знання, Жуль Верн годинами просиджував у бібліотеках та читальних залах. Саме в цей час він уперше замислився над створенням наукового роману.)
3. Творча спадщина Жуля Верна. (Читачі знають Жуля Верна як засновника науково-фантастичної літератури. Його перу належить ціла низка чудових романів: "Діти капітана Гранта", "Двадцять тисяч льє під водою", "Аполлон-19", "Із Землі до Місяця", "П'ятнадцятирічний капітан".)
4. "Винаходи" письменника. (Жуль Берн володів неабияким даром передбачення. У своїх романах він ніби заглядав у майбутнє. Так, Жуль Верн "пророкував" людству першу подорож на Місяць, винайдення підводного човна, ракети і навіть комп'ютера.)
5. Актуальність творів Ж. Верна. (Сучасники захоплювалися ним, називали його "провидцем", "великим винахідником". А він просто творив... Варто сказати, що романи Ж. Верна не втратили своєї актуальності і нині. По-перше, у його творах відчувається тісний зв'язок із сьогоденням. По-друге, цікаві сюжети та незвичайні пригоди роблять романи Ж. Верна ще цікавішими. Тож творчістю Жуля Верна захоплюватиметься ще не одне покоління читачів.)