Ще з давніх часів людство хвилює одне запитання: як зробити світ гармонійним, як досягти того, щоб усім жилося добре? Відповідь упродовж віків шукали видатні філософи, вчені. Переймався цим питанням і американський письменник Рей Дуглас Бредбері. Недарма захоплені сучасники називали його "фантастом номер один". Йому вдалося написати дуже цікаві та водночас повчальні твори. За допомогою фантастики Рей Бредбері хотів показати проблеми сучасності.
Мені дуже подобається читати оповідання і новели американського письменника-фантаста Рея Бредбері. Приміром, його новела "Усмішка" — мій улюблений твір. Що ж особливого, незвичайного у цій Новелі? По-перше, сам термін "фантастика" вже зацікавлює читача. Важливу роль відіграє також послідовність викладу думок самого автора.
Ось читач бере книжку і уявно переноситься у майбутнє, у 2061 рік. Людство пережило ядерну війну. У світі панує паніка й безлад. Перед очима відразу ж постає напівзруйноване місто. На вулицях немає людей, щоправда, їх іноді можна там зустріти. Зараз, приміром, мешканці міста покинули свої домівки задля так званого свята науки. Воно полягало в тому, щоб розбивати автомобілі, виводити з ладу фабрики... Отже, люди змінилися. Цивілізація наблизила їх до духовного зубожіння, до стрімкої деградації.
Я вважаю, що новела Рея Бредбері "Усмішка" має повчальний характер. Автор показує людям, яким може бути їхнє майбутнє, якщо вони надалі не зважатимуть на духовність та культуру.