Життєвий і творчий шлях Шандора Петефі

Шкільний твір

У кожної країни, у кожної республіки є свій національний герой. Ним захоплюються, його поважають. Приміром, Україна пишається великим Кобзарем Тарасом Шевченком, Росія — поетом О. Пушкіним. От і Угорщина має свого героя. Це Шандор Петефі.

Шандор Петефі прожив цікаве, проте водночас нелегке життя. Ще з дитинства його супроводжували злигодні та нестатки, бо народився він у незаможній селянській родині: Але Шандор Петрович (це, до речі, справжнє прізвище письменника) ніколи не впадав у відчай, не здавався. Він жодного разу не нарікав на власну долю. Усе своє життя, увесь талант Шандор Петефі присвятив служінню Батьківщині.

Творчість Ш. Петефі надзвичайно багата й різноманітна. У своїх прекрасних поезіях митець оспівував мужність, сміливість. А ще він засуджував приниження людини, особистості.

До речі, пригадавши таку позитивну людську рису, як мужність, не можна не згадати чудовий вірш Шандора Петефі "Коли ти муж...". Автор поезії вважає, що мужній людині ніхто й ніколи не стане на заваді, бо вона міцна, мов дуб.

Коли ти муж — будь мужнім,

Не тільки на словах.

Найкращий з Демосфенів —

Меч у твоїх руках.

Цими рядками автор закликає читачів завжди дотримувати свого слова, проявляти силу не на словах, а на ділі.

Взагалі, Шандор Петефі — надзвичайно цікава людина. Він був щирим патріотом, усім серцем переймався долею рідного краю. А ще Ш. Петефі був дуже талановитим письменником. Тож нація по праву може пишатися своїм славетним героєм.