Сила людського характеру (за оповіданням Джена Лондона "Жага до життя")

Шкільний твір

Кажуть, що сила людського характеру безмежна. Та чи справді людина, яка опинилась в екстремальній ситуації, може бути витривалою, стійкою духом? Я вважаю, що може. Чудовий приклад цьому — оповідання видатного американського письменника Джека Лондона "Жага до життя".

Герой оповідання, повертаючись додому після вдалих пошуків золота, переживає цілу низку різноманітних почуттів. Вони передусім стосуються його фізичного й морального стану.

Вдалі пошуки золота... Здавалося б, усе добре. Можна їхати додому, радувати своїх близьких чудовою знахідкою. Але сувора доля приготувала головному герою випробування. Спочатку йому довелося зіткнутися зі зрадою товариша Білла. Коли головний герой вивихнув ногу, Білл вирішив залишити товариша напризволяще. Але той не загинув. Як же боляче було йому усвідомлювати цю зраду... Він ішов, долаючи біль.

Згодом герой відчуває змореність, холод пустелі. Починає надокучати голод. Головного героя мучить біль у ногах, які він роздер до крові. Та ось у палітрі відчуттів відбуваються зміни. Річ у тому, що герой виявив неабияку сміливість при зустрічі з ведмедем. Він не злякався навіть вовка, який переслідував його кілька днів. Герой зрозумів, що можна перебороти свій страх.

Отже, виявляється, що в надзвичайній ситуації людина може виявити силу свого характеру і здолати усі перешкоди.

Інші варіанти цього твору: