Остап Вишня — Короп (скорочено)

Стислий переказ, виклад змісту

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

І

Чудесний мішаний ліс. Серед лісу ставок. Ліворуч над ставком – гребля, а праворуч – луки прослалися. У тому ставку отакенні коропи живуть. Голову колгоспу, що йому належить той чудесний ставок, ми знайшли на степу, біля комбайна, що якраз домолочував великий лан озимої пшениці. Він дозволив порибалити, бо був в гуморі. Рвонулись ми завзято до ставка.

ІІ

Ви коли-небудь переживали такий момент, коли вам на гачок клюнув короп? Коли не переживали, обов'язково переживіть, а коли переживали, вам закортить цей момент пережити ще раз!

Уявіть собі таку картину: сидите ви над ставком рано-вранці, благословляється на світ. В руках у вас вудочка. Ліска у вас кріпка, гачок у вас сталевий, загартований, міцний. На гачку – зварена картопля. Ви дивитесь на поплавок так, як навіть, коли були женихом, не дивилися в голубі великі-великі очі своєї коханої... І раптом поплавок – сіп! Ви за вудку – підсікли. І почуваєте, що в руках у вас щось тріпоче! І бачите, що ліска ваша натяглася, а вудлище тремтить! Єсть! Він, короп! Ведете його до берега... Ще – крок, і він на березі... Раптом – ррраз! Лясь! Ви – смик! – гачок порожній, а короп, на мить отетерілий, ще стоїть перед вами... Які хвилини!..

Взагалі коропа в даному разі у вас нема: зірвався. Що робити? Були такі випадки, що рибалка стрибав у воду, щоб ухопити коропа руками. Даремно! Спокійніші рибалки в такий момент вигукують щось, залежно від темпераменту, і наживляють на гачок свіжу картоплю. Закидають знову і сердито сопуть.

А коли короп не зірвався, а його привезено додому, замариновано, чи зафаршировано, чи просто засмажено, ви закусюєте та й розповідаєте: "От як ухопило! От як потягло! Та я не з тих, щоб упустити..."

Стислий переказ, автор переказу: Світлана Перець.

Авторські права на переказ належать Укрлібу

Інші твори Остапа Вишні скорочено:


Дивіться також: