Туве Янссон — Зима-чарівниця (скорочено)

Стислий переказ, виклад змісту скорочено

У повісті розповідається про Мумі-троля, який прокинувся серед зими. Інша сім'я в цей час спала: Муммі-мама, Муммі-тато і фрекен Снорк. На самому початку Муммі-троль був дуже розчарований і одночасно здивований тому, що він один прокинувся, а решта всі сплять.

Мумі-троль обійшов весь будинок і остаточно переконався, що він в ньому один прокинувся. Потім головний герой повісті вирішує вибратися на вулицю і подивитися, що таке зима. Він ні разу не бачив цю пору року, так як взимку мумми-тролі завжди впадають в сплячку.

На свій подив Муммі-троль виявляє те, чого зовсім не очікував побачити. Не дивлячись на те, що зима дуже холодна і сувор пора року, вона все одно була сповнена різними фантастичними істотами. Мумі-троль зустрічає Туу-тіккі, малятко Мю і багатьох інших, хто наповнює його зиму і рятує від самотності.

Малятко Мю є дуже активною істотою. Не дивлячись на те, що зараз зима, вона вважає за краще розважатися і шукати пригоди на самоті. Спочатку вона катається на срібній таці, фамільної коштовності муммі-тролів. Потім шукає все нові і нові пристосування, щоб зробити собі лижі. І в кінці повісті малятко Мю стає на ковзани, зробивши їх з ножів, які були на кухні у муммі-троля.

Туу-тіккі є мешканцем купальні муммі-тролів. Там вона живе всю зиму. У неї є помічники. Це маленькі невидимі мишки, які допомагають Туу-тіккі займатися різними домашніми справами. Одного разу Муммі-троль запитав, чому ці мишки невидимі. На що Туу-тіккі відповіла, що вони соромляться що-небудь робити, коли на них дивляться, тому вважають за краще бути невидимими.

Дивіться також

Протягом усього твору в будинок муммі-тролів приходять все нові і нові гості. Зрештою у Муммі-троля закінчуються всі запаси варення. Настає весна і гості починають йти з дому муммі-тролів, щоб повернутися до себе додому.

Після того, як йдуть всі гості в будинку не залишається жодної банки варення, жодного колоди, щоб затопити піч і дуже багато різних речей забирають з собою гості,що йдуть.

Потім прокидається Муммі-мама. Маленький Муммі-троль розповідає всі пригоди, які з ним трапилися за зиму. Тоді Муммі-мама вирішує, що наступного разу вона прокинеться раніше всіх для того, щоб отримати насолоду від тиші і самоти, і зайнятися тим, чим вона захоче.


Дивіться також: