I. "Ніжна душа мого народу бринить у слові".
II. Рідна мова — найбільша духовна коштовність.
1. Рідна мова — це те, що робить народ народом (у мові народ являє світові найцінніші набутки свого серця і мудрості; передає з покоління в покоління досвід, культуру і життєдайні традиції; передає інтимніші прояви своєї душі).
2. Творення і шліфування народом упродовж віків своєї мови (занесення в мовну скарбницю добірних перлин народного пізнання, почуттів, мрій; влучні вирази і народні прислів'я, краса української пісні; творці українського слова — Т. Шевченко, Леся Українка, М. Коцюбинський тощо).
3. Випробування на життєздатність української мови (протягом трьох століть проголошення десятків державних актів і постанов, як з боку царської влади, так і з боку радянської влади, котрі мали одну мету — обмежити, заборонити і знищити українську культуру, мову; великі духовні втрати України після цих ударів).
4. Гострота мовного питання в Україні в наш час (необхідність підтримати українську мову в Україні, щоб вона не зникла зовсім).
5. Необхідність зміни (неможливість за одне покоління змінити те, що формувалося століттями; необхідно розуміти, що зникне мова — зникне нація і культура).
III. Хай завжди звучить на землі мелодія рідного слова.