Лис Микита. Головний герой, навколо нього автор створює увесь сюжет казки, детально описує його характер та зовнішність, Лис бере участь у всіх подіях, що відбуваються. Часто, від імені головного героя автор звертається до читача. Микита хитрий-прехитрий, страшенно гордий, сміливий, вигадливий, спритний злодій. Він глузував з мисливців, оминав усі пастки, ніколи не вертав з полювання з порожніми руками, полюбляв вихвалятись, вважав, що для нього нема нічого неможливого, ставився зверхньо до оточуючих.
Цитати: "Жив собi в однiм лiсi Лис Микита, хитрий-прехитрий", "оминав усякi небезпеки, ще й iнших своїх товаришiв остерiгав", "не було смiлiшого, вигадливiшого та спритнiшого злодiя над нього", "нiколи не вертав з порожнiми руками.", "Се незвичайне щастя i та його хитрiсть зробили його страшенно гордим. Йому здавалося, що нема нiчого неможливого для нього.", "Псiв уже наш Микита не обдурить",, "Хоч i як тяжко турбувався Лис Микита своєю новою подобою, а все-таки вiн добре бачив, яке враження зробила та його подоба зразу на Вовка, а отеє тепер i на iнших звiрiв.", "I Лис Микита, зробившися царем, жив собi, як у бога за дверми. Тiльки одного боявся, щоб фарба не злiзла з його шерстi…", "Його серце було переповнене, його обережнiсть заснула, i вiн, пiднявши морду, як не задзявкає й собi по-лисячому!".
Другорядні персонажі. Це всі інші герої казки, які взаємодіють із головним героєм; автор розповідає нам про їх роль у житті головного героя або події, які пов'язані із ним: Вовчик-братик, Пси, Кабан, Олень, Мавпа Фрузя, Ведмідь, Орли, Яструби, молоді Лисички. Вовчик першим у лісі побачив Фарбованого Лиса і налякався; Мавпа намагалася прогнати переляк Вовчика; Орли і Яструби носили новому цареві їжу; молоді Лисички своїм співом змусили Микиту видати себе і отримати покарання за брехню.