Синдбад-мореплавець. Персонаж арабських казок і легенд, моряк, мандрівник і купець, який потрапляв у численні фантастичні пригоди під час подорожей через моря на схід від Африки й на південь від Азії. Збірка історій про його подорожі "Сім подорожей Синдбада-мореплавця" входить до складу збірки "Тисяча й одна ніч". У першій історії Синдбад зображений, як статочний чоловік, скроні якого вже вибілила сивина. Він був дуже гарний, і на обличчі в нього можна було прочитати велич, шляхетність та гордість. Йому дуже сподобались вірші Синдбада-носія, тому запросив його до себе в дім, де розповідав про свої мандрівки і пригоди. Батько Синдбада-мореплавця був купцем, але рано помер. Його синові залишилися гроші, землі та села, але він усе розтринькав. Згодом син зрозумів, що треба працювати, тож став купцем і вирушив на кораблі в подорож до чужих країв. Синдбад пережив багато пригод. У першій мандрівці він опинився на величезній рибині, що нагадувала острів, потім, ледве врятувавшись, потрапив до царя аль-Міграджана. Там він став писарем у гавані й переписував всі кораблі, які причалювали до берега. Якось він зустрів купців зі свого корабля і з ними повернувся додому в місто Багдад.
Синдбад-носій. Бідний чоловік, який носив на голові всякі вантажі. Якось він проминав будинок купця, зупинився там зі своєю ношею і, побачивши, що купець добре живе, звернувся до Аллаха, бо сам був убогий, голодний і втомлений. Синдбад проказав вірші, які почув купець і запросив його у свій дім. Так вони стали друзями.
Цар аль-Міграджан. Володар, до якого потрапив Синдбад-мореплавець, рятуючись після пригоди з рибою-островом. Цар шанобливо поставився до Синдбада, виявив ласку й повагу, розпитав про все, що довелося побачити й пережити. По недовгім часі Синдбад став придворним і працював писарем.