Таке поняття, як вентиляція в квартирі, зовсім недавно не особливо турбувало людину. Переважно дерев’яне житло характеризувалось наявністю різних щілин, нещільним розташуванням вікон, а тому кисень потрапляв до приміщень природним способом.
Зміни в будівельних технологіях потребують наявності вентиляції
Сучасне житлове будівництво вийшло на новий рівень, а тому воно тепер відрізняється тим, що:
- Будинки зводяться з особливою щільністю.
- Використовуються міцні матеріали, герметики та ущільнювачі.
- Пластикові вікна не дозволяють мати необхідну кількість чистого повітря.
- Забезпечення енергоефективності будов вимагає високої герметичності, що затрудняє забезпечення належної вентиляції природними способами.
Все перелічене привело до того, що співвітчизники стали особливу увагу приділяти саме вентиляції, яка є запорукою забезпечення оптимального мікроклімату в квартирах і будинках.
Проблема вентиляції — комплексне вирішення
Жити в теплі і затишку, мати в приміщенні чисте повітря допомагає комплексний підхід до організації вентиляції в житловому приміщенні, яка позбавить людину такого дискомфорту, як втомлюваність, поганий сон, підвищена вологість, погане самопочуття.
Починати вибір вентиляції варто з ознайомлення з нормами, які прописують сучасні стандарти. Допомогу в цьому нададуть кваліфіковані фахівці. Щогодинний необхідний повітрообмін на квадратний метр загальної площі залежить від призначення кімнати: для кухні – 90 куб. м, для туалету – 50 куб. м, для ванної – 25 куб м, для поєднаних санвузла і ванної – 50 куб м, для житлових кімнат – 3 куб м.
Правильний вибір оптимального варіанту вентиляції в квартирі
В будь-якому приміщенні може бути використаний один з трьох видів вентиляційних систем, які сьогодні є найбільш затребуваними серед співвітчизників. Вентиляція може монтуватись для всієї квартири, а може – для окремої кімнати. Це вже право господаря вибрати те, що йому потрібно.
В будь-якому разі спеціалісти запропонують вибирати серед таких видів вентиляції:
- Приточна вентиляція насичує кімнату свіжим повітрям ззовні. Для її роботи використовується приточний вентилятор, який подає попередньо підігрітий і очищений кисень. Такі приточні конструкції розробляються з урахуванням особливостей приміщень, а тому підбираються такі системи, які будуть займати мінімум місця з забезпеченням максимальної ефективності.
- Витяжна вентиляція виводить забруднене повітря. Важливість її в тому, що повітря, яке надходить з вулиці, не змішується з забруднений.
- Приточно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла витягує відпрацьоване повітря і забезпечує надходження свіжого кисню. Така система зазвичай відрізняється енергоефективністю, низьким споживанням електроенергії і гарантією формування найбільш повноцінного повітрообміну в квартирах.
Вентиляція в квартирі – важлива система для забезпечення комфортної життєдіяльності людини. Звертайтесь до фахівців і разом підбирайте потрібне обладнання та оптимальний варіант монтажу вентиляційної системи.