В Україні працює вже майже 200 центрів вакцинації

Наразі в Україні зробити щеплення проти коронавірусу можна в 197 центрах масової вакцинації. Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я. Якою вакциною щеплюють людей у центрах вакцинації, як можна записатися, де дізнатися графік роботи кожного пункту та скільки українців уже провакциновані – читайте у матеріалі umn.ua.

Яку вакцину проти COVID-19 використовують у центрах масової вакцинації

У МОЗ повідомляють, що щеплення українців проводять мобільні медичні бригади вакциною CoronaVac/Sinovac Biotech, яка розроблена китайською фармацевтичною компанією Sinovac Biotech. Для повної імунізації необхідно отримати дві дози CoronaVac. Інтервал між щепленнями має становити 14-28 днів.

У центрах щеплень триває також вакцинація вакциною AstraZeneca (Covishield). Нею щепитися можуть ті, хто отримав першу дозу. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини AstraZeneca. Період між двома щепленнями становить 12 тижнів.

Окрім того, у центрах вакцинації незабаром використовуватимуть вакцину Comirnaty американсько-​німецького виробництва компаній Pfizer/BioNTech. Вона буде доступна усім охочим, однак в пріоритеті – літні люди та особи із супутніми захворюваннями. Щоб отримати імунітет до коронавірусу, необхідно вакцинуватися двома дозами з інтервалом у три тижні.

Яким чином можливо записатися на вакцинацію

У МОЗ зазначають, що кожен охочий отримати щеплення може записатися до листа очікування двома способами:

  1. Через застосунок «Дія» у розділі «Послуги».
  2. Контакт-центр міністерства.

Після цього українцям зателефонують або надішлють повідомлення із запрошенням.

Також у центрі вакцинації за окремою чергою щеплюють і тих, хто є в листі очікування, однак не отримав запрошення. Пріоритетними є люди похилого віку.

Де дізнатися графік роботи центрів вакцинації

На урядовому сайті про вакцинацію від коронавірусу (https://vaccination.covid19.gov.ua/) зазначені усі пункти, де можна зробити щеплення, та їхній графік роботи. Більшість пунктів працюють лише на вихідних. У МОЗ радять перевіряти інформацію про дату та час роботи центрів, оскільки вона регулярно оновлюється.

Центри масової вакцинації діють у всіх українських областях та м. Київ. Вони працюють на базі:

  • спортивних комплексів;
  • шкіл;
  • палаців культури;
  • стадіонів;
  • торгово-розважальних та виставкових центрів;
  • кінотеатрів;
  • банків;
  • бізнес-центрів;
  • готелів;
  • заводів;
  • медичних установ тощо.

Скільки українців уже вакциновані від коронавірусу

Темпи вакцинації в Україні набирають обертів. Станом на середину липня одну дозу вакцини проти COVID-19 отримали понад 2,5 мільйона українців. Повністю імунізовані двома дозами – більш ніж 1,3 мільйона осіб. Загалом в Україні провели 3,8 мільйона щеплень.

Водночас до листа очікування вакцинації станом на 14 липня записалися понад 804 тисячі людей.

Першим в Україні містом за охопленням населення вакцинацією від COVID‑19 став Київ, подолавши рубіж у 500 тисяч щеплень із початку кампанії.