Користувацькі кредити в Україні

Багато хто потрапляв у ситуацію, коли терміново потрібно купити нову побутову техніку, зробити ремонт чи поїхати у відпустку, а коштів або не вистачає, або вони мають надійти пізніше. Добре, що зараз вже не потрібно йти до родичів чи знайомих, щоб позичити гроші, ставлячи при цьому в незручне становище і їх і себе. Адже існує багато банків, які пропонують кредити на будь яку потребу і за максимально вигідними умовами.

Треба лише вирішити, який варіант вам найбільше підходить, і звернутися в банк, або оформити все через інтернет. Онлайн кредити більш зручні тим, що для їх оформлення не потрібно нікуди йти чи їхати, втрачаючи при цьому купу часу. Досить лише зробити заявку і вказати карту, на яку потрібно буде отримати кошти.

Якщо ж карти немає, або ви надаєте перевагу спілкуванню з представником банку віч-на-віч, тоді краще звернутися безпосередньо у відділення і оформити кредит там.

В загальному, умови кредитування у всіх банках України дуже схожі, і це зрозуміло, адже всі вони керуються насамперед Законом України про споживче кредитування. Але, звісно, є моменти, які відрізняються, найголовніший з них — відсоткова ставка. В основному саме за цим критерієм більшість українців обирає кредитора. Крім вигідної відсоткової ставки українські банки можуть запропонувати:

 • велику суму кредиту (в середньому до 200 000 грн)
 • початковий внесок від 0%
 • відсутність довідки про доходи (чим менша сума, тим менша ймовірність, що довідка знадобиться)
 • відсутність поручителів
 • швидкий розгляд заявки
 • зручні умови погашення

Для погашення кредиту деякі банки пропонують оформити картку, інші — дають можливість робити платіж по реквізитам у відділеннях або терміналах.

Також існує думка, що потрібно триматися від кредитів подалі і що від таких угод виграє тільки банк. Але це не так, адже для багатьох людей це дійсно чудова можливість отримати якомога швидше товар чи послугу, хоч і доведеться заплатити за неї дещо більше. А для того, щоб не мати в подальшому неприємних моментів, перш, ніж підписати кредитний договір, потрібно звернути увагу на такі особливості:

 • на сам договір в цілому, потрібно прочитати його дуже уважно
 • на відсоткову ставку по кредиту (бажано річну)
 • на разову та щомісячну комісію
 • на строки внесення платежу
 • на суму штрафів та пені при несвоєчасній сплаті заборгованості та наслідки які будуть при невиконанні умов договору

Якщо з якихось причин ви втратили можливість виконувати кредитні зобов'язання, головне вийти на переговори з кредиторами, щоб знайти вихід, який влаштує обидві сторони.

Важливо зрозуміти, що кредитів боятися не потрібно. Кредити — це лише інструмент в досягненні вашої мрії і треба тільки вміло користуватися цим інструментом, виконуючи всі зазначені умови.