Де взяти піддони

У сфері вантажоперевезень піддон є незамінною річчю. Це зручна та міцна тара, сумісна з вилковим навантажувачем. Також ці вироби нерідко використовуються у якості бюджетного матеріалу для складання меблів. Знайти палети можна у спеціалізованих магазинах, а якщо є бажання та навички – зібрати самостійно. Також при вдалому збігу обставин іноді можна відшукати безкоштовні б/у піддони.

Купівля палет у профільному магазині

Найпростіший та очевидний спосіб обзавестися якісними піддонами – купити їх. У такому випадку не потрібно витрачати час і сили на пошук та вивезення, достатньо оформити замовлення в інтернеті та дочекатися доставки.

При виборі палет потрібно в першу чергу враховувати стандарт, так як від цього залежать габарити виробу. Всього існує 3 стандарти:

  • Європейський – 800х1200х145мм;
  • Фінський – 1000х1200х145мм;
  • Американський – 1200 × 1200 мм.

Перший варіант використовується найчастіше. В Україні реалізацією євро піддонів у новому та бу стані займається компанія Укрпіддонсервіс.

Самостійне виготовлення піддонів

При наявності інструментів та базових навичок по роботі з деревом, палету можна зробити самостійно. Для цього знадобляться деревина (найкраще ялина, сосна або вільха), а також довгі та короткі гвинтові цвяхи.

Конструктивно піддон європейського зразка складається з таких елементів:

  • Настил. Верхня частина, на яку ставиться вантаж. Збирається з 5 дошок, ті що з боків та в центрі – більш широкі;
  • Поперечні кріплення. Три дошки, які ставляться поперек для з'єднання настилу;
  • Бобишки. Кубічні опори, знаходяться між поперечними дошками та "лижами". Всього таких потрібно 9, по 3 з кожного боку, і стільки ж у центрі;
  • "Лижі". Дошки, на яких стоїть вся конструкція, для європіддона потрібно 3 штуки.

Для підготовки дошок знадобиться ножівка, а також рулетка і маркер для розмітки. Фіксувати елементи один до одного можна або шуруповертом, або спеціальним цвяховим пістолетом. Також у деяких випадках може знадобитися наждачний папір, щоб обробити дошки.

Якщо палети будуть використовуватися для міжнародних вантажоперевезень, то варіант з самостійним виготовленням відпадає. Для того щоб тара відповідала вимогам, знадобляться сертифікати EPAL (якість збірки) та IPPC (якість деревини). Плюс до всього потрібна пройдена фітосанітарна обробка, а робити її можуть тільки компанії з належною ліцензією.

Де можна знайти безкоштовні піддони

Відразу варто сказати, що безкоштовні палети у хорошому стані знайти практично нереально, зламані – так, але доведеться возитися з їх ремонтом. Однак в деяких місцях є ймовірність придбати піддони за невелику ціну. До таких місць відносяться:

  • Будівельні майданчики. Більшість матеріалів для будівельних робіт доставляється на палетах. Надалі вони зазвичай не використовуються, тому забудовник може погодитися на продаж;
  • Малий бізнес. Невеликі підприємства хапаються за будь-яку можливість заробити, тому часто з радістю продають вторсировину і тару;
  • Нові магазини. При відкритті нових магазинів, торгових центрів та інших подібних закладів завжди залишаються палети, на яких перевозився товар;
  • Редакції газет та журналів. Необхідні для друкованих видань матеріали також перевозяться на піддонах.

Ще одним очевидним місцем для пошуку є інтернет. У мережі можна знайти велику кількість оголошень з продажу палет від приватних осіб, на торгових майданчиках та в соціальних мережах.

Висновки

Придбати нові або б/у палети можна у спеціалізованих магазинах. Також є варіант дізнатися про продаж піддонів в торгових центрах, що тільки но відкрилися, газетних редакціях, у власників малого бізнесу, а також на будівельних майданчиках. Якщо є інструменти та навички по роботі з деревом, то можна сконструювати палети власноруч.