Огляд Xiaomi Mi Band 6: універсальний фітнес-браслет із широкою функціональністю

Сьогодні здоровий спосіб життя неможливо уявити без гаджетів. Багато прихильників активного відпочинку не можуть вийти на ранкову пробіжку без фітнес-браслета на зап'ясті. Пристрій рахує кількість витрачених калорій, пройдених кроків, відстежує різні види активності, вимірює пульс, здійснює моніторинг якості сну та ін. Mi Band – одні з найпопулярніших фітнес-браслетів, котрі поєднують в собі широку функціональність та доступну ціну.

Історія Mi Band

Перше покоління браслетів Mi Band з'явилося влітку 2014 року. За перші два роки їх було продано близько 20 млн одиниць, а в 2017 році завдяки Mi Band компанія Xiaomi стала світовим лідером з продажу автоматизованих фітнес-пристроїв. Зараз у продаж надійшло вже шосте покоління браслетів, якому і присвячений даний огляд.

Комплектація

Комплектація Mi Band 6 скромна, що не дивно при ціні до 50 доларів. В скромній картонній коробці міститься гаджет, виконаний у вигляді довгастої каплевидної капсули, а також силіконовий ремінець, зарядний пристрій, інструкція з експлуатації. До речі, всі ремінці https://wookie.com.ua/2226-xiaomi-mi-band-5 для 5-ї версії повністю сумісні з 6-ю!

Дизайн, дисплей

Зовнішній вигляд Mi Band 6 залишився незмінним у порівнянні з Mi Band 5. Розміри теж не зазнали суттєвих змін. Однак збільшився AMOLED-екран. Тепер його діагональ – 1,56 дюйма замість колишніх 1,1. Збереження габаритності стало можливим завдяки більш вузькій рамці навколо екрану. Скло має 2.5D-форму і якісне олеофобне покриття, проте це не Gorilla Glass, тому поводитися з ним треба обережно.

Зображення на оновленому екрані чіткіше, ніж у попередника, тому що зросла щільність пікселів. Яскравість досягає 450 ніт – при такому показнику інформація з екрана легко зчитується навіть під прямими променями сонця.

Трохи засмучує відсутність датчика освітленості, який би дозволив гаджету автоматично регулювати яскравість дисплея. Користувач мусить вручну налаштовувати яскравість в залежності від якості зовнішнього освітлення, що не дуже зручно. Також відсутня функція Always-on Display з постійним відображенням часу.

Ще одна важлива зміна в порівнянні з Mi Band 5 – відсутність сенсорної кнопки. Тепер все управління здійснюється за допомогою свайпів.

На тильній стороні капсули містяться датчики, які відповідають за вимірювання пульсу й рівня кисню в крові, а також подвійний магнітний контакт для підключення зарядного пристрою.

Браслет виконаний з гіпоалергенного силікону. Завдяки значній кількості отворів, підібрати потрібний рівень його затяжки під силу як власницям тонкого зап'ястя, так і чоловікам з широкою рукою. Ремінець досить м'який. Він досить зручно сидить на руці, не натирає шкіру.

Функції моніторингу здоров'я

Xiaomi Mi Band 6 рахує кроки, витрачені калорії, вимірює пульс, має вбудований пульсоксиметр.

В додатку Mi Fit можна переглядати не тільки інформацію щодо засинання, пробудження, тривалості сну, але й інформацію про якість дихання. Як і раніше, гаджет може виступати в ролі будильника, забезпечуючи легке пробудження в тій фазі сну, яка найбільш сприятлива для цього.

Спортивні функції

Кількість підтримуваних видів тренувань в Mi Band 6 – 30. Автоматично розпізнаються лише 6.

Використовувати Xiaomi Mi Band 6 можна під час плавання в басейні – браслет має захист від води рівня 5ATM. Також у нього є відповідний режим тренування.

Синхронізація зі смартфоном

Для налаштування Xiaomi Mi Band 6 застосовується додаток для смартфона Mi Fit, який безкоштовно можна завантажити в Play Market, App Store. Синхронізація здійснюється по бездротовому протоколу Bluetooth.

Будучи підключеним до смартфону, Mi Band 6 інформує про різні події. При отриманні на смартфон повідомлень, Mi Band 6 вібрує 2 рази і показує текст повідомлення. Правда, відповісти на нього не можна, але можна прочитати.

Вбудованого GPS-приймача у Mi Band 6 немає. Однак при підключенні до смартфону пристрій може отримувати дані про місцезнаходження користувача, так само, як і інформацію про погоду на 5 найближчих днів. Оснащений браслет і функцією управління музичним плеєром на смартфоні.

Комунікації, автономна робота

Попрацювала компанія Xiaomi і над апаратною платформою Mi Band 6. Розробник збільшив обсяги пам'яті – «оперативки» стало 2 Мб, вбудований накопичувач «підріс» до 32 Мб. В Mi Band 5 ці значення становили 512 Кб і 16 Мб відповідно.

Що стосується автономності, то виробник заявляє про 14 днів роботи без підзарядки від акумулятора місткістю 125 мАг (така ж була й у попередника). Правда, домогтися такого результату можна тільки при незначному навантаженні. Якщо ж браслет безперервно відстежує всі показники здоров'я, вночі контролює сон і постійно синхронізований зі смартфоном, то тривалість автономної роботи скоротиться приблизно до 4 діб.

Зарядний пристрій поставляється в комплекті. Він обладнаний магнітним коннектором. Для повної зарядки необхідно близько 2 годин. Бездротова зарядка не підтримується.

Висновки

Чи варто купувати Mi Band 6? Якщо для вас як для користувача важливий датчик рівня кисню в крові, то варто. В інших випадках з придбанням новинки можна не поспішати. Якщо ж Mi Band 6 стане першим фітнес-трекером, то його покупка однозначно буде виправданою.

Що стосується конкурентів, то основними суперниками Xiaomi Mi Band 6 на ринку є Samsung Galaxy Fit 2 і Honor Band 6. У них більш потужні акумулятори і велика автономність, але менші діагональ і розширення дисплею. Крім того, Mi Band 6 коштує дешевше. За такої функціональності це робить його універсальним браслетом на ринку автоматичних фітнес-пристроїв.