Як розвинути любов до читання? Поради від педагогів Атмосферної школи

У той час як деякі діти здаються природженими читачами, інших потрібно більше підбадьорювати. Допоможіть дітям зробити читання цікавим і захоплюючим, інтегрувавши його в повсякденне життя.

Є багато способів заохочувати до читання та отримувати від нього задоволення. Спробуйте поради від педагогів Атмосферної школи, й робіть більше того, що подобається саме вашій дитині.

1. Зробіть читання релевантним

Дітям більше подобається читати, коли вони знаходять те, що пов'язане з їх життям. Прочитайте книги про коней, перш ніж ваша дитина відправиться в кінний табір, біографію улюбленого бейсболіста або футболіста, перш ніж відвідати спортивний майдан.

2. Судіть книги по обкладинках

Хоча нам завжди кажуть не судити про книгу по обкладинці, але це допоможе дітям краще зрозуміти матеріал. Зробіть з цього гру. Нехай ваша дитина вгадає, про що ця книга. Хто персонажі? Яка назва? Хто автор?

3. Зробіть отримання нових книг пригодою

Зробіть похід в бібліотеку або книжковий магазин пригодою, і ваша дитина буде більше захоплюватися книгами, які вона там підбирає. Дайте їм власну бібліотечну картку та дозвольте їм перевіряти свої книги самостійно, або передайте гроші за нову книгу й дозвольте їм заплатити касиру.

4. Створіть куточок для читання

Діти, у яких є спеціальне місце для читання, з більшою ймовірністю будуть вважати читання важливим й сприймати його як особливий досвід. Забезпечте дітям доступ в зручне, добре освітлене місце, щоб вони могли згорнутися калачиком з улюбленою книгою. Навіть у маленьких будинках може бути невеличкий куточок з книжковою полицею.

5. Запустіть домашню бібліотеку

Наявність власної домашньої бібліотеки, до якої вони завжди можуть отримати доступ, навчить вашу дитину цінувати книги у вашому домі.

6. Прочитайте те, що цікавить вашу дитину

Харчова цінність упаковки з молоком, газети, рецепти, карти та інструкції до ігор стануть відмінним матеріалом для читання, якщо вашій дитині це цікаво.

Ваша дитина з більшою ймовірністю захоче читати книги, які він обрав для себе сам. Якщо це не є невідповідним за віком, не судіть їх про вибір матеріалу для читання, а просто одобріть їх вибір.

Коли ви відвідуєте бібліотеку, дозвольте дитині вибирати книги. Спробуйте як художню, так і інформаційну літературу і попросіть бібліотекаря дати рекомендації, засновані на інтересах вашої дитини.

7. Перечитуйте обране вашої дитини.

Маленькі діти часто просять одну і ту ж книгу знову та знову. Повторне читання знайомих історій дає дітям можливість засвоїти інформацію з плином часу й дозволяє їм засвоїти всю історію.

8. Заохочуйте до переказу

Якщо ви задаєте дитині запитання про книгу, яку він читає, це спонукає його задуматися над нею. Запитайте, про що вона та що найбільше подобається в книзі. Попросіть дітей описати вам це .

Заохочуйте дитину час від часу розповідати вам історію або переказувати історію після того, як ви її прочитали кілька разів.