Написання творів завжди було проблемою для багатьох школярів. Зумовлено це тим, що творча робота забирає багато часу і потребує особливої уваги. До того ж твори бувають різними, і розібратися з усіма їхніми різновидами не так вже й легко. Добре, що існує портал з ГДЗ vshkole.org. Він допомагає виконувати навіть найскладніші завдання творчого характеру.
Звичайно, найлегше просто бездумно списати твір зі збірника готових домашніх завдань і відразу забути про нього. Але такий підхід — точно не для тих учнів, які прагнуть отримувати хороші оцінки за власні старання. Можна навіть не сумніватися, що принаймні двоє-троє однокласників оберуть шлях «найменшого опору» і здадуть зошити з ідентичним твором. Вчитель подібне явище точно не оцінить!
Як же правильно використовувати готові домашні завдання під час написання творів із зарубіжної або української літератури?
Спочатку теорія, потім — практика
Не можна писати твір, не маючи жодного уявлення про його головну тему. Отримати потрібну інформацію реально кількома шляхами.
- Найважчий метод — читання літературних творів повністю. Це довго і складно, але корисно.
- «Середній» за витратами часу спосіб — поверхневе «знайомство» зі скороченими версіями. У них, зазвичай, згадуються усі найважливіші події сюжету.
- Найлегша методика — ознайомлення з відповідями до завдань з тест-контролю. У них є ті значущі нюанси, про які варто згадати у творі.
Власна думка
Навіть якщо в основі твору будуть думки з критики або ГДЗ, важливо додати й власні роздуми. Вони допоможуть вчителю зрозуміти ступінь «занурення» в обрану тематику. Також вітається наявність прикладів і доказів. Щоб розвіяти будь-які підозри, можна додати декілька прямих цитат.
Якщо власна думка категорично відрізняється від загальноприйнятих міркувань щодо конкретного твору, доцільно навести принаймні кілька аргументів для її відстоювання.
Переказ «своїми словами»
Твори, знайдені в ГДЗ, краще не просто переписувати, а переказувати. Такий підхід допоможе вміло замаскувати списування. Замість складних слів доцільно використовувати синоніми, а речення, які відразу впадати в очі, краще взагалі прибрати.
Вчителі ледь не напам’ять знають усі твори зі збірників готових домашніх завдань. Тому, щоб уникнути непорозумінь, обов’язково необхідно змінювати хоча б стиль подання інформації.
Найважливіші правила списування
Щоб написати вдалий твір за допомогою ГДЗ, потрібно дотримуватися таких правил:
- Використання декількох «референсів»
Не варто брати за основу всього один готовий твір — краще знайти в інтернеті декілька робіт і з’єднати їх. - Дотримання правильної структури
Структура творів у ГДЗ може не відповідати актуальним вимогам. У таких випадках її краще «підігнати». - Тільки власний висновок
Вступ і висновок необхідно писати самостійно, інакше використання додаткових джерел стане очевидним.
Готовий твір варто перевірити на наявність граматичних, лексичних і орфографічних помилок. Зробити це можна за допомогою онлайн-сервісів, якщо під рукою є варіант твору в електронному вигляді.