Нині захворювання досить поширене. Щодня в Україні проводяться операції по усуненню грижі стравоходу. Даний вид хірургічного втручання вважається нескладним, якщо у пацієнта немає супутніх патологій. Складність полягає в постановці діагнозу. Симптоматика захворювання досить різноманітна і може вказувати на інші недуги. Пацієнти звертаються до кардіологів, отоларингологів, гастроентерологів, але виявляють патологію, коли пацієнту проводять комплексну діагностику.
Як діяти при підозрі на хворобу
Записуватися на прийом до фахівця потрібно при появі неприємних симптомів:
- відрижка;
- печія;
- біль в області шлунку;
- утруднене просування їжі по стравоходу;
- нудота;
- гикавка.
Якщо виявляється кілька ознак одночасно, це привід звернутися до хірурга, щоб він мав змогу поставити правильний діагноз. Чому це важливо зробити якомога раніше? При діафрагмальній грижі нерідко виникає рефлюкс, що призводить до потрапляння шлункового соку в стравохід. На початковій стадії відбувається запальний процес в цій області. З плином часу патологія може викликати зростання аномальних клітин, що по суті є розвитком онкологічного захворювання.
У Клініці Біляка є необхідне обладнання, яке дозволяє швидко і безпомилково поставити діагноз. Для усунення патології пацієнту проводиться лапароскопія грижі стравоходу. Це малоінвазивна операція, після якої хворий швидко реабілітується і отримує здоров'я. На тілі залишається кілька рубців невеликого діаметра, вони швидко і безболісно загоюються. Людина через кілька днів може повернутися до звичного життєвого ритму.
Причини розвитку діафрагмальної грижі
Найчастіше патологія виникає у тих, хто набрав зайву вагу. Від неї можна позбутися і отримати струнку фігуру, однак це не допоможе усунути виниклу патологію. Повернути здоров'я можна тільки шляхом проведення хірургічної операції. Формуванню грижі може передувати ембріональна патологія розвитку. Дефект діафрагми часто усувається до моменту народження, але при зміщенні органів проміжок не затягується сполучною тканиною, що призводить до розвитку захворювання.
Нерідко патологія виникає після перенесених травм черевної порожнини і грудної клітини. Хірургам відомі випадки, коли грижу діагностували під час вагітності, особливо багатоплідної. Збільшена матка зміщує діафрагму, що викликає аномалію. Надмірні фізичні навантаження і виконання складних вправ для позбавлення від зайвої ваги призводять до виникнення грижі стравоходу. Сполучні тканини і м'язи, непідготовлені до інтенсивних тренувань, можуть викликати зміщення діафрагми і черевного кінця трубчастого органу, що проходить у шлунок.
Інформативна діагностика
Пацієнту, який звернувся до лікаря, необхідно відповісти на безліч питань. Повну клінічну картину можна скласти тільки тоді, коли з'ясовані всі причини і обставини виникнення недуги. На початковій стадії грижу стравоходу виявити складно, оскільки гостру симптоматику хворий не відчуває. Якщо у хірурга виникає підозра розвитку патології, пацієнту призначається декілька діагностичних процедур.
Рентгенологічне обстеження з введенням контрасту дозволяє визначити локалізацію дефекту. Ультразвукова діагностика та комп'ютерна томографія допомагають ідентифікувати розміри грижі. Також важливо виявити супутні патології, наприклад, наявність каменів у жовчному міхурі.
Хірургічне лікування
Грижі харчового отвору усуваються шляхом проведення оперативного втручання. Це необхідно зробити відразу після виявлення патології. Згодом хвороба починає прогресувати. Грижові мішки збільшуються, що може призвести до нових аномалій. Завдання хірурга полягає в тому, щоб вправити випинання і зміцнити слабке місце діафрагми шляхом накладення швів.
У Клініці Біляка операція проводиться із застосуванням сучасної лапароскопічної апаратури. Медичну допомогу пацієнтам надають згідно з новими українськими, європейськими і американськими стандартами. Це дозволяє знизити крововтрату, усунути ризики розвитку ускладнень і інтенсивність болю у оперованого. Через 2–3 дні пацієнта виписують додому і дають рекомендації на найближчий період, щоб уникнути рецидивів.