Практичність — одна з найважливіших вимог до дитячої кімнати. Саме вона зробить простір комфортним та безпечним. Які прийоми рекомендують використовувати дизайнери при оформленні дитячого простору, читайте далі у статті.
Як оформити спальне місце
- Ліжко-горище. Верхня частина — це спальне місце, а нижня стає ігровою чи робочою зоною, системою для зберігання речей. Нагорі, непомітно від чужих поглядів, можна облаштувати власний будиночок. Подібні рішення дуже подобаються дітям, оскільки дозволяють створити атмосферу затишку.
- Двоярусні ліжка. Актуальні, якщо кімната призначена для двох дітей. Такі меблі раціонально використовують простір, освоюють його по вертикалі, залишаючи в кімнаті достатньо простору для активності.
- Підліткові ліжка. Їх доцільно купувати, якщо дитина вже шкільного віку. За посиланням https://veneto.ua/krovati/odnospalnye-krovati ви знайдете зручні та стильні ліжка односпальні. Сучасні моделі часто поєднують в собі кілька функцій. Так, наявність підіймального механізму робить простір під спальним місцем функціональним. Тут можна зберігати білизну, сезонні речі, іграшки або інші предмети.
Нейтральний дизайн
Як би не хотілося намалювати на стінах рожевих поні або швидкі машинки, дизайнери рекомендують оформлювати капітальні поверхні в нейтральному (дорослому) стилі. Стеля, стіни та підлога повинні слугувати фоном для втілення яскравих ідей, тому їх реалізують в спокійній колірній гамі. Важливо підібрати матеріали, які будуть стійкими до чищення та миття, адже ймовірність, що їх освоять для художніх та хімічних експериментів, доволі велика.
Кольорові акценти й дитячу стилістику дизайнери рекомендують втілювати за допомогою домашнього текстилю, килимів, постерів, іграшок, декоративних елементів. Таке рішення допоможе легко змінити оформлення без капітального ремонту, адаптувати кімнату під вік і поточні потреби дитини.
Зонування простору
Як і у дорослих інтер'єрах, таке рішення підвищує зручність приміщення, покращує його сприйняття психікою, налаштовує на різні види діяльності. У дитячій можливо реалізувати горизонтальне та вертикальне зонування. Перший варіант втілюють за допомогою освітлення, грамотного розміщення меблів, текстилю. Як перетинка може виступати стелаж або шафа, а невеликий килимок позначатиме ігрову зону. Уникайте розташування меблів за периметром: це робить інтер'єр передбачуваним та нудним.
У вертикальному зонуванні бере участь не тільки площа, але й об'єм кімнати. Втілювати такі проєкти в життя дозволяє широкий вибір сучасних дво— та навіть триповерхових меблів.
Продумайте системи зберігання
У дитячій не обов'язково розміщувати габаритні шафи й комоди, оскільки важкі меблі крадуть простір та світло, а користуватися ними вповні дитині просто не вистачає зросту та сили. Варто передбачити просту й зручну для дитини систему зберігання, яка допоможе привчитися до порядку.
Найкращий варіант — невеликі модульні полички, куди можна встановити ящики та кошики різних розмірів. Висота полиць повинна бути адекватною зросту дитини та доступною для неї без допомоги дорослих. Ще одна перевага такого рішення — наявність додаткової поверхні. На верхній частині полиць малюк може організувати творчу майстерню чи ігрову зону.
Модульні меблі передбачають можливість зростання разом з дорослішанням дитини. Поставивши конструкцію вертикально, використовуйте її для зберігання книг, колекцій, шкільного приладдя та іншого майна.
Продумайте кілька систем освітлення
За рекомендаціями дизайнерів, кожна функціональна зона повинна мати своє джерело світла. Для цього варто передбачити загальне освітлення та фонове підсвічування. Перемикаючи їх, ви легко можете створити потрібний настрій у кімнаті, урізноманітнити інтер'єр, налаштувати дитину на певний вид діяльності.
Не забувайте про безпеку
Дитяча кімната першочергово має бути безпечним простором для відпочинку, навчання та ігор свого мешканця.
- Великі меблі та полиці слід обов'язково фіксувати до стін та підлоги.
- В оформленні використовуйте переважно натуральні матеріали. Якщо заплановано встановити меблі з ДСП або МДФ, прослідкуйте, щоб всі оголені частини матеріалів були закриті захисним бортом.
- Утримайтеся від скляних поверхонь і шаф вітринного типу.
- Обираючи меблі, уникайте конструкцій з гострими кутами. Заокруглені форми, м'яка оббивка — оптимальні компоненти інтер'єру дитячої кімнати.
- Зупинивши свій вибір на меблях з елементами текстилю, надавайте перевагу поверхням, які приємні на дотик і легко миються.
Дотримуючись цих нескладних рекомендацій, ви легко зможете створити для своєї дитини практичний, функціональний та цікавий життєвий простір. Спланувавши можливість модифікації, ви зможете підтримувати актуальність кімнати без особливих витрат в різні вікові періоди дитини.