Робота в Німеччині та Польщі

Іноземцям з країн, що не входять до складу Європейської економічної зони, дозволяється працювати в Німеччині тільки в тому випадку, якщо це дозволяє їх посвідка на проживання. Доступ іноземців на ринок праці обмежений постановою про працевлаштування. В принципі, доступ до ринку праці обмежений певними професійними групами і зазвичай вимагає попередньої згоди адміністрації з питань праці. Однак з цього принципу є безліч виключень. Робота в Німеччині була додатково лібералізована в останні роки за допомогою різних правових заходів.

Особливості працевлаштування в Німеччині

Для некваліфікованих або низькокваліфікованих кадрів як і раніше існують лише обмежені можливості доступу на ринок праці. Для висококваліфікованих іноземців, з академічно підготовленими фахівцями юридичні перешкоди для прийому на роботу в Німеччині ще більше зменшилися.

Наприклад, викладачі з визнаним університетським дипломом отримали більш легкий доступ до ринку праці через Блакитну карту з 1 серпня 2012 р. Крім підтвердження кваліфікації, все, що для цього потрібно, — це підтвердження конкретної пропозиції про роботу, за яким виплачується річна брутто — Зарплата щонайменше 56 800 євро (2021 рік). Узгодження Федерального агентства зайнятості не потрібно.

Фахівці з вищою освітою

Для фахівців з вищою освітою, які шукають роботу за фахом, існують свої особливості працевлаштування. Для фахівців в області:

  • математики,
  • інформатики,
  • природничих наук і технологій,
  • а також лікарів застосовуються положення про "Блакитну карту".

Навіть якщо вони заробляють стільки ж, скільки зіставні домашні працівники, але не менше 44 304 євро (2021 рік). Однак в цьому випадку Федеральне агентство зайнятості повинне надати свою згоду.

Спрощені правила доступу до ринку праці також поширюються, наприклад, на вчених, висококваліфікованих людей, менеджерів, керівників і фахівців.

Робота для кваліфікованих іноземців

Також для професійно кваліфікованих іноземців, наприклад Медсестри, можливості для визнання професійних кваліфікацій, отриманих за кордоном, були покращені. Крім того, доступ на ринок праці Німеччини по дефіцитним професіям можливий без попередньої перевірки за умови, що кваліфікація робітників проведена відповідно до Закону про визнання і є еквівалентною німецькій професійній кваліфікації.

Робота в Польщі для громадян України

Введення безвізового режиму не впливає на основні принципи працевлаштування українських громадян в польських компаніях. Щоб працювати в Польщі, як і раніше необхідно мати дозвіл на роботу (або один дозвіл на тимчасове проживання і роботу), якщо тільки іноземець звільнений від обов'язку отримати його на підставі застосовних правил, наприклад, має декларацію про намір, зареєстрованому в службі зайнятості, доручивши роботу іноземцю.

Робота в Польщі по біометрії, в рамках безвізового режиму дозволяє українцям легально працевлаштуватися. Підстава для працевлаштування — отримання дозволу на роботу (або, можливо, заяви роботодавця про намір доручити роботу іноземцю).

Однак після закінчення безвізового періоду такі іноземці, які виявили бажання продовжити роботу на території Польщі, повинні отримати візу. Процедура видачі візи нескладна. Важливо підготувати і подати в строк необхідні документи.