Як вибрати кишеньковий годинник для чоловіка?
Вважаєте, що кишеньковий годинник на кшталт таких https://zakupka.com/t/karmannye-chasy-5937/ — давно не в моді? Як вибрати кишеньковий годинник для чоловіка? Найімовірніше, ще кілька років тому ви мали б рацію, але сьогодні саме такі пристрої обирають ділові та успішні чоловіки. Цей аксесуар — символ високого соціального статусу і заможності. Проте недостатньо мати такий годинник, треба його ще правильно носити. Як саме, розповідаємо в статті.
Особливості кишенькових годинників
Ці пристрої вперше з'явилися у XVII столітті, коли годинникарям вдалося зменшити механізм до необхідного розміру. Ці пристрої швидко стали популярними, адже були значно меншими та зручнішими у використанні за своїх попередників — нашийні моделі.
Проте під час Першої світової війни з'ясувалося, що в пристрій не пристосований до польових умов, тож солдати почали користуватися наручними приладами. Ця звичка поширилася й серед робітничих класів, тоді як кишенькові аксесуари стали атрибутом представників вищого класу.
Сьогодні такі девайси представлені кількома варіантами. Так, за конструкцією їх поділяють на:
- закриті (Hunter Case) — мають металеву кришку на пружині, яка відкривається внаслідок натискання на кнопку. Така конструкція захищає циферблат від сміття і пошкоджень. Підвид таких годинників — Demi-Hunter. Вони оснащені спеціальним віконечком на кришці, що дає змогу визначити час, не відкриваючи аксесуар;
- відкриті (Open Faced) — вперше з'явилися в XIX столітті. У таких моделей немає кришки та ланцюжка. Вони нагадують циферблат наручного девайса, тільки трохи більшого розміру.
Кишенькові аксесуари відрізняються від наручних не тільки способом використання чи відсутністю ремінця, але й механізмом. В подібних девайсах використовують наступні види механізмів:
- key-wind — заводяться за допомогою спеціального ключа, який вставляється в отвір, розміщений у задній кришці годинника;
- stem-wind — оснащені заводним валом і головкою, за допомогою якої власник міг завести механізм;
- stem-wind з блокуванням — схожі на попередній варіант, але мали ще додатковий важіль. Якщо він знаходився в положенні заводу, головка оберталася. В іншому разі завести годинник було неможливо. Це було зроблено, щоб у кишені час і дата на пристрої випадково не збивалися.
Як вибрати та носити стильний аксесуар?
Кишенькові прилади не тільки практичні: вони виконують також естетичну функцію. Проте головне — не помилитися з вибором розкішного аксесуара. Ось кілька критеріїв, які варто взяти до уваги:
- матеріал. Він має бути якісним і водночас поєднуватися з іншими прикрасами, які ви одягаєте. Якщо в аксесуарах переважає срібло, то й корпус годинника має бути виконаним зі світлого металу, і навпаки;
- механізм. Звичайно, на ринку можна знайти й кварцові моделі, але якщо ви вже купуєте ретро-аксесуар, то, може, варто вибрати один із традиційних варіантів механізму;
- оформлення. Трапляються класичні девайси, а також моделі з інкрустацією, гравіюванням чи різьбленням. Вибирайте те, що вам до душі та пасуватиме до вашого стилю;
- виробник. Краще надавати перевагу виробам від брендів з високою репутацією. Необов'язково вибирати дорогі пристрої, серед середнього цінового сегмента теж є якісні варіанти.
Традиційно кишенькові девайси кріплять до ланцюжка, який фіксують на жилеті за допомогою гачка, карабіна чи спеціальної застібки. Дехто кріпить ланцюжок на ґудзик, проте це поганий варіант: аксесуар швидко перетирає нитку, тож можна загубити і ґудзик, і годинник.
Пристрій найкраще поєднується з діловим костюмом або образом в стилі бізнес-кежуал, проте він матиме безглуздий вигляд у поєднанні з джинсами, спортивними футболками та іншим подібним одягом.
Не забувайте, що подібний девайс є досить вишуканим, тож він не завжди доречний у повсякденному стилі. Відмовтеся від кишенькових моделей у ситуаціях, коли показна розкіш недоречна.
Якщо хочете мати кишеньковий годинник, не відмовляйте собі в такій примсі. Проте пам'ятайте, що такий аксесуар вимагає відповідного образу, тож він точно не для щоденного носіння.