З питанням оформлення автоцивілки щорічно має справу кожен водій. Автоцивілка ОСЦПВ — це страховий поліс, який зобов'язані мати при собі всі водії. Це не добровільне страхування. Наявність полісу автоцивілки прописане в законодавстві України. ОСЦПВ є обов'язковим страхуванням, і за невиконання даної вимоги водієві доведеться заплатити штраф.
Від чого захищає автоцивілка? Автоцивілка страхує вашу відповідальність на дорозі. Наприклад, якщо з вашої вини трапиться аварія, вам не доведеться відшкодовувати збитки з власної кишені. Страхова компанія, з якою ви уклали договір ОСЦПВ, оплатить витрати постраждалих на лікування і ремонт майна. Ось для цього і потрібен поліс ОСЦПВ.
Незважаючи на вимоги закону України, можливі штрафи, і очевидну зручність й вигоду даного страхового поліса, багато водіїв не купують автоцивілку. Чому водії нехтують полісом ОСЦПВ?
- По-перше, багатьом водіям не подобається те, що ОСЦПВ не страхує їх власне майно. Через свої егоїстичні потреби та уподобання, люди нехтують страхуванням, а страждають через це інші. Тому що, якщо ви спровокували аварію, немає гарантій, що вам вистачить коштів самостійно відшкодувати витрати осіб, що постраждали. А завдяки полісу ОСЦПВ через це можно не хвилюватися.
- По-друге, деякі водії ставляться до автоцивілки так, наче це додатковий спосіб оподаткування. Пам'ятайте, що кожен несе відповідальність за себе й свої дії під час дорожнього руху. І поліс ОСЦПВ потрібен саме для безпеки інших водіїв.
- Вважають, що страхування ОСЦПВ коштує занадто дорого. Давайте підрахуємо. Середня вартість страхового полісу автоцивілки, за даними МТСБУ (Моторного транспортного страхового бюро України), складає близько 500 грн. Штраф за відсутність ОСЦПВ на початок 2020 року складає 850 грн. Додайте до цієї суми вартість ремонту автомобіля, або декількох. У середньому, це п'ятизначне число. І підрахуйте, чи варта економія на страховому полісі ОСЦПВ таких витрат.
Деякі водії не нехтують автоцивілкою, але купують поліс тільки щоб уникнути штрафів. Вони намагаються максимально зекономити на оформленні ОСЦПВ, купуючи поліс з рук. Як виявляється пізніше, у шахраїв. Саме злочинці пропонують вам придбати у них дуже дешево автоцивілку. Зазвичай її вартість відрізняється від справжньої щонайменше вдвічі. Такий поліс ОСЦПВ не вважається чинним. Якщо у вас будуть перевіряти документи співробітники дорожньої поліції, штрафів вам не уникнути. Як і не бачити страхових виплат за ОСЦПВ. Тобто, це марно витрачені гроші.
Кому потрібен поліс ОСЦПВ
Кожен власник наземного транспорту потребує поліс автоцивілки, окрім велосипедистів. У цьому правилі немає винятків. Раніше було декілька категорій людей, які мали право їздити без страхування ОСЦПВ, а в разі ДТП збитки за них мало відшкодовувати безпосередньо МТСБУ. Однак, ця інформація вже невірна. Згідно з новими змінами у законодавстві України, всі водії повинні мати автоцивілку. Але також багатьом надали право оформлювати ОСЦПВ зі знижкою. Відтак право на пільги мають:
- Пенсіонери;
- Особи з інвалідністю;
- Чорнобильці;
- Учасники війни.
Задля запобігання страхового шахрайства,якщо автоцивілка оформлена на пільговіка важливо, щоб за рулем автівки теж находилась особа, яка має право на пільги. В іншому випадку страхова компанія може відмовити у виплаті відшкодування.
Проте, пільги — це не єдиний спосіб оформити поліс ОСЦПВ дешевше. Знижку, а також додатковий кешбек, ви можете отримати, оформлюючи онлайн страхування UKASKO. У формулу розрахунку електронного полісу автоцивілки закладений спеціальний коефіцієнт, який зменшує її вартість майже на 10%.
Як оформити електронний поліс ОСЦПВ в Україні
Електронні поліси ОСЦПВ — це дуже зручно та вигідно. Електронний поліс автоцивілки визнано чинним документом ще у лютому 2019 року. Його не потрібно роздруковувати. Досить зберігати ОСЦПВ у себе в телефоні або в планшеті. Номер страхування зберігається в єдиному реєстрі. Тому, в разі аварії або перевірки документів працівниками правоохоронних органів, не потрібно шукати паперовий поліс ОСЦПВ у машині. Достатньо лише назвати або показати номер своєї автоцивілки. Можна з екрану телефону.
Зручно також те, що електронний поліс страхування ОСЦПВ неможливо втратити. Він зберігається у вашому особистому кабінеті, а також на електронній пошті, що вказувалась при оформленні полісу. Зайти до них за допомогою пароля ви можете з будь-якого пристрою. Тому автоцивілку завжди можно ще раз зберігти, роздрукувати за необхідністю.
Оформлення ОСЦПВ онлайн відбувається дуже просто. Вам потрібно зайти на сайт UKASKO щоб заповнити необхідні поля. Оформити автоцивілку можна за номером або за параметрами автомобіля. Згідно з маркою машини й місцем реєстрації її власника вам будуть запропоновані пропозиції полісів ОСЦПВ від різних страхових компаній.
Мало хто знає, але незважаючи на те, що вартість автоцивілки регулюється на законодавчому рівні, ціни у страхових організацій полісів ОСЦПВ дещо відрізняються. У середньому різниця становить 200-300 грн. Тому оформлюючи поліс ОСЦПВ онлайн ви маєте змогу порівняти ціни автоцивілки й обрати вигідну пропозицію.
Після того, як ви обрали потрібний поліс страхування, натисніть на нього, а потім заповніть особисті дані. Ви можете скористатися даними як паспорту, так і правами водія. Сплатіть придбання поліса ОСЦПВ, і після цього автоцивілка миттєво прийде на вказаний адрес електронної пошти.
У цілому, оформлення електронного полісу ОСЦПВ займає не більше 10 хвилин. Це зручно, швидко. Ви більше не змушені чекати у черзі, пристосовуватися до робочого графіку страхових компаній чи банків і витрачати на оформлення страхування полісу автоцивілки пів дня. Відтепер подбати про свою безпеку та відповідальність можно у будь-який звучний час. Вдома, по дорозі на роботу або у черзі магазину ви навіть з телефону можете оформити автоцивілку. А ще й зекономити на полісі.
Цікаво також те, що Закон про страхування, який керує діяльністю страхових компаній, регулярно змінюється на користь водіїв. Вартість полісу автоцивілки не зазнає змін, а ось обсяг виплат щоразу зростає. Таким чином, на початок 2020 року розмір страхових відшкодувань ОСЦПВ складає 130 тис й 260 тис грн за шкоду, заподіяну майну та здоров'ю або життю відповідно. До 2025 року планується поступово підвищити розмір страхового відшкодування ОСЦПВ до стандартів Євросоюзу, а це 16 та 20 млн гривень на один страховий випадок.
Тому оформлювати автоцивілку не тільки необхідно, але й вигідно. Поліс страхування ОСЦПВ дійсно захищає водіїв від зайвих витрат та регулює відносини на дорозі. Не варто нехтувати Законом і своєю безпекою. Оформлюйте поліс ОСЦПВ зручно та вигідно онлайн!