Як вибрати кондиціонер для квартири чи дому — Вибір побутового кондиціонеру

Як зробити оптимальний вибір кондиціонера для квартири з урахуванням всіх важливих параметрів

Кондиціонер вже давно не розкіш: без нього важко уявити комфортне життя навіть у звичайній квартирі. Ринок пропонує доволі широкий асортимент цих кліматичних пристроїв, вони відрізняються за технічними характеристиками, дизайном та ціною. Якщо дизайн — це як кому до вподоби, а можливу ціну диктує наявність реального бюджету у покупця, то з параметрами складніше.

Щоб вибрати кондиціонер для квартири треба розібратись ретельно, зробити оптимальний вибір для своєї сім'ї з урахуванням всіх нюансів та параметрів помешкання. Існує багато класифікацій, типів, видів та модифікацій кліматичних пристроїв. До вашої уваги найбільш популярні кондиціонери приватного використання від простих до інноваційних.

Інверторний кондиціонер

Цей прилад обладнаний інвертором, завдяки чому рівень потужності збільшується або зменшується плавно. Звичайні пристрої включаються та виключаються постійно, тому зношуються швидше.

Інверторний кондиціонер

Переваги інверторних пристроїв:

  • стабільна температура;
  • економія електроенергії;
  • низький рівень шуму;
  • режим обігріву при температурі до —30°C;
  • експлуатаційний термін довгий, до 15 років.

Інверторні кондиціонери дуже зручні у використанні і економічні. Але мають пару недоліків: достатньо дорогі та чутливі до перепадів напруги у мережі. Останній момент можна нівелювати, якщо підключити апарат до мережі через спеціальний фільтр.

Віконний кондиціонер

Перш за все на початку ХХ століття з'явились віконні кондиціонери, і були дуже поширені у приватних осіб і в промислових приміщеннях. Вони прості за конструкцією, монтуються безпосередньо в отвір, який роблять у вікні. Це не дуже практично й зовсім не естетично, а ще в них високий рівень шумів. Але вони найдешевші, встановити їх можна навіть самому, якщо це перший або другий поверх, тому вони досі популярні.

Віконний кондиціонер

Важко уявити такий пристрій у дитячий кімнаті, в спальні чи вітальні, бо рівень шуму в них зависокий. Але для промислових приміщень, або для приватних, але не житлових, такий варіант цікавий своєю невисокою ціною і невибагливістю до технічного обслуговування.

Спліт-система

Такі системи складаються з двох блоків та поєднані вони тонкими мідними трубками та кабелем. Ці комунікації можна приховати у підвісних стелях, конструктивних елементах або задекорувати. У зовнішньому, який монтують на стіні будинку ззовні, працює шумний компресор, але в кімнаті його не чутно.

Внутрішній блок тихий, його можна встановити у будь якому місці квартири, де він не буде заважати і буде максимально корисним. В спліт-системах багато функцій та режимів роботи:

  • регулювання вологості;
  • іонізування;
  • очищення повітря від пилу, запахів, бактерій;
  • нічний режим;
  • керування дістанційне за допомогою пульта.

Спліт система кондиціонування Haier

Спліт-системи — це вибір 90% покупців завдяки багатьом дуже зручним функціям і різноманітному дизайну. Можна дуже точно підібрати модель під свій інтер'єр. В цих систем тільки один недолік: висока ціна на саме обладнання та його монтаж, який можуть здійснити тільки спеціалісти.

Мобільні пристрої

Мобільні пристрої з'явилися не так давно, за популярністю поступаються спліт-системам, хоча по цінам майже ідентичні. Головна їх перевага у тому, що їх можна встановлювати у будь-якому місці помешкання, і послуга фахівців не потрібна. Складність тільки в тому, як провести шланг через вікно на вулицю. Потужність в них невелика, а працюють з високим рівнем шуму.

Якщо ці мінуси не критичні для сім'ї, то такі пристрої доречно встановлювати у невеликих оселях. Завдяки мобільності ці моделі популярні для дач та інших помешкань сезонного використання й ще там, де встановити стаціонарний пристрій неможливо.

Ціни на кондиціонери дуже різні і залежать від виду пристрою, кількості функцій, комплектації, потужності, дизайну. Також дуже впливає на ціну назва бренду та його популярність у покупців. Вибираючи кондиціонер не варто нехтувати найважливішими параметрами заради невисокої ціни, інша річ — неактуальні, зайві опції. Ринок пропонує дуже великий вибір модифікацій, тому можна обрати якісний пристрій зі всіма необхідними характеристиками на будь-який гаманець.

Приблизна формула розрахунку оптимальної потужності кондиціонеру: 1 кВт на 10 м² площі при висоті стелі до 3-х метрів. Додатково треба врахувати деякі нюанси. Якщо бік, де знаходиться кімната, південний, то додаємо до 30% потужності. На кожну одиницю обладнання (телевізор, комп'ютер тощо) ще додаємо до 0,3 кВт. На кожну людину, що проживає постійно в кімнаті, ще 0,1 кВт.

Добре, якщо потужність пристрою буде з запасом на випадок дуже спекотного літа з аномальною температурою. Тоді агрегату не доведеться працювати в авральному режимі, й зайвого зношення або поломок не буде. Правильний вибір кондиціонеру забезпечить максимальний комфорт і затишок в оселі та добрий настрій у будь яку погоду.