Кодування українських телеканалів перенесено. Відтягування часу чи останній шанс для глядачів?
Раніше медіагрупи планували провести кодування супутникового телебачення 20 січня 2020 року. Але буквально нещодавно стало відомо про те, що строки переносяться. Стала відомою нова дата відключення супутникового телебачення в Україні - 28 січня 2020 року.
Чому так сталося?
За попередньою інформацією, відстрочка була здійснена на прохання супутникових операторів. Мовляв, склався значний ажіотаж довкола купівлі нових тюнерів, оскільки глядачі згадали про кодування практично в останній момент.
Але насправді все не так гладко. Виявляється, медіагрупи самі не готові до відключення супутникового ТБ. Із 4 медіахолдингів повністю підготувалися лише StarLightMedia та 1+1 Media. Решта не завершила підготовку програмного забезпечення.
Також неготовність показали й оператори супутникового телебачення. Кожен провайдер щоденно обробляв до 20 тис. заявок на день. Було вирішено збити попит та піти українцям на поступки.
Тому можна сміливо говорити про те, що у відстрочці винні не лише глядачі. Певна провина лежить і на організаторах. У будь-якому випадку, українці мають шанс якнайшвидше вибрати новий спосіб перегляду рейтингових телеканалів.
Особливості кодування супутникового ТБ
Медіагрупи використовують нову систему безкарткового кодування каналів Verimatrix. Вона вирізняється вищим ступенем захищеності та не піддається злому. Тому система кардшейрингу після відключення безкоштовного супутника працювати не буде.
Після оголошення про відключення безкоштовного супутника в Україну було завезено близько 500 тис. нових тюнерів із маркуванням "УТБ". Вони здатні розкодувати технічний сигнал для глядача.
Причина процесу відключення супутникового телебачення доволі проста - медіагрупи хочуть, шоб українські телешоу, фільми та серіали були на рівні західних аналогів. До того ж, програмні пропозиції топових телеканалів повинні регулярно поповнюватися новинками. Для виробництва будуть використовуватися кошти, отримані від офіційних операторів.
Чи є альтернативи
Для розкодування сигналу після відключення безкоштовного супутника потрібен новий тюнер. Але такий спосіб усунення кодування українських каналів обійдеться недешево — мінімум 1000 грн. Далеко не кожен готовий до таких вкладень. Тому глядачі шукають інші варіанти перегляду.
Попри популярність кабельного ТБ та ефірного мовлення, вони мають суттєві недоліки. Для підключення "кабелю" необхідно підписати контракт та прокласти кабель у житло. А ось ефірне мовлення має малу кількість телеканалів (лише 32) та залежить від відстані до найближчої телевежі. Для віддалених регіонів це не найкращий варіант.
Тому все більше українських глядачів обирають інтернет-телебачення. Воно пропонує переглядати передачі, телешоу, фільми та серіали у відмінній якості. Один із найбільших провайдерів - Divan.TV. Сервіс дозволяє переглядати велику кількість різноманітних каналів. Також кожен користувач отримує доступ до бібліотеки кращих фільмів, а також нових серіалів HBO, CBS, Showtime та інших мовників без доплат. З інтернет-телебаченням від Divan.TV можна не думати про відключення супутникового телебачення в Україні у 2020 році.