10 книг, які можна взяти в подорож

книги для подорожіЩоб провести подорож з користю, багато хто бере з собою улюблену книгу. Читання дозволяє максимально розслабитись і втекти від реальності. А читання на пляжі – це відмінний спосіб забути про час. Серед великого різноманіття книг від класики до сучасної літературі можна знайти такі, що ідеально підходять для читання в подорожах.

Керівник філії Турагенції Поїхали з нами в Харкові Тетяна Ткаченко багато подорожує і поділилася своїм списком книг, які неодмінно зможуть зробити вашу відпустку ще цікавішою та пізнавальною.

"І сонце сходить (Фієста)" Ернест Гемінґвей

Тут вдало поєднується літня атмосфера, небезпечні пригоди, кохання, зрада і дружба. Твори Гемінґвея недарма вважають класикою – авторові вдається розкрити персонажа та передати всі його переживання. Історія втраченого покоління на фоні іспанського сонця – в історії передається весь контраст настрій та пошук себе після тривалої війни.

"Шантарам" Грегорі Девід Робертс

Медитативна книга, яка може стати початком духовного шляху. Її рекомендують читати всім охочим розширити межі пізнання світу. Окрім роздумів автора, ця книга містить також і надзвичайно цікавий сюжет про чоловіка, що подорожує Індією. На його долю випало багато пригод: дружба, любов, розчарування, зрада. Він втрачав гроші і людей, але ніколи не втрачав себе.

"Не озирайся і мовчи" Макс Кідрук

Не можна не згадати й про популярного українського автора Макса Кідрука. Історія про підлітка, який терпить знущання від нових однокласників, не може залишити байдужим жодного читача. А вплетіння в оповідь паралельного всесвіту дозволяє трохи відірватись від реальності.

"У дорозі" Джек Керуак

Це нелегеньке чтиво, але дуже захоплива книга про життя і дружбу, про вічні цінності і спільні проблеми. Не варто очікувати захопливого сюжету чи яскравої кульмінації. Але "У дорозі" й досі вважається класикою американської літератури нового часу. Саме Керуак стояв у витоках напрямку бітників, і зумів подати звичайну історію життя в незвичайному обрамленні.

"Ніч лагідна" Френсіс Скотт Фіцджеральд

Відпочинок на пляжі, веселощі компанії заможних людей та, звісно, секрети в шафі, які є у кожного. Ця книга просто створена для читання її в подорожах – цікавий сюжет, атмосфера безтурботного життя та любовна історія не залишать вас байдужими.

"Кишеньковий мандруарій. Подорожі фантастичним транспортом"

Ще одна книга жанру фантастики. І, до речі, друга в нашому списку книга українських авторів. Це збірка цікавих коротких оповідань про подорожі і транспорт. Такий спосіб оповідки прийдеться до душі всім любителям короткої прози.

А невеликий формат дозволяють взяти книгу навіть тоді, коли валіза вже не закривається від купи речей.

"Добрі новини з Аральського моря", Ірена Карпа

Найновіша книга популярної української письменниці. Це історія в стилі серіалу "Секс у великому місті". Книга поєднує в собі атмосферу Парижа, цікавий сюжет та колоритних персонажів, яких не можна не цитувати навіть після прочитання. Чотири жінки, кожна зі своїм багажем досвіду, намагаються почати життя з чистого аркушу у найромантичнішому місті світу.

"Навколо світу за вісімдесят днів" Жуль Верн

Ну і не можна не зачіпнути справжню класику подорожей. Жуль Верн вмів створювати захоплюючі історії, враження після яких залишаються з читачем надовго. Книги про мандри навколо світу чи в центр Землі ("Подорож до центру землі) – найкращий варіант для подорожі.

Плануючи поїзду та пакуючи валізу, не забудьте прихопити з собою цікаву книгу. Що це буде – напружений трилер, детектив чи може романтична історія? Обирайте жанр, який припав вам до душі та насолодіться читанням на березі моря.