За словами експертів, есе — більш творча робота, в якій багато що залежить від авторського осмислення теми.
У хорошій навчальній програмі, щоб максимально розвинути творчий потенціал людини, передбачені особливі формати — твір і есе: збір інформації по кожному з них формує певні навички і комплексно впливає на мислення. Але, не дивлячись на те, що твір і есе в цілому безумовно схожі, експерти все ж розходяться в думці, який жанр найбільш ефективний для навчання.
Давайте розберемося в цьому питанні, вивчивши досвід найбільш розвиненого в освітній сфері держави — США. У цій країні самостійна творча робота студентів лежить в основі системи вищої освіти, випускаючи таким чином унікальні кадри з глибокими професійними знаннями.
Чим відрізняється твір від есе?
Твір розвиває письмову мову і вчить грамотно формулювати власні думки, вибудовуючи з них логічне оповідання. Формат твору передбачає поверхневий аналіз проблеми, на якому можна побудувати своє міркування.
Essay — аргументоване міркування, де автор доводить власну точку зору з обраної проблематики. Мета есе — змусити читача самостійно поміркувати над проблемою і викликати у нього зворотний емоційну реакцію.
За словами експертів, есе — більш творча робота, в якій багато що залежить від авторського осмислення теми. Жанр есе передбачає формування особистої точки зору з якісної і зрозумілою аргументацією.
Як американські студенти пишуть есе?
Центральний камінь освітньої системи США — самостійне навчання, де есе грає найважливішу роль: його часто задають в якості домашнього завдання, над яким належить працювати у вільний час. Але у американських студентів, як і будь-яких інших, часу катастрофічно не вистачає: іноді через велику завантаженість або паралельної роботи, а іноді через банальну лінь. А між тим, непідготовлене есе сильно впливає на підсумкову оцінку.
У зв'язку з цим (як компроміс) в Інтернеті створюються майданчики, де можна знайти грамотних помічників в написанні есе. Наприклад, на спеціальному сервісі essayhave.com за невелику винагороду досвідчений райтер збере, обробить і оформить у відповідному форматі будь-яку академічну інформацію. На думку більшості студентів, це свого роду рятівний "план Б" на випадок, якщо часу готувати есе самостійно недостатньо.
Чому есе так популярні в Штатах?
Аналіз проблеми і використання власного досвіду — ось основні переваги есе як освітнього інструменту. Саме тому такий формат самостійної роботи широко поширений в практиці вищої освіти в США. І не випадково. Жанр есе вчить:
- — використовувати весь спектр авторський прийомів для максимального ефекту: антитезу, іронію, інверсію і тому подібне;
- — вибудовувати припущення і використовувати в своїй промові риторичні запитання;
- — допомагає розвинути стилістичну виразність листи.
- — Іншими словами, есе допомагає студентам налаштуватися на самодисципліну, розвинути індивідуальність, залишаючись в рамках правил, а викладачам — точніше оцінювати рівень знань і творчі навички своїх підопічних.