Плануєте купити оригінальні твори художників або замовити фото на полотні в Print4you — будь-який подібний декор потрібно розміщувати правильно. Якщо вибрати невідповідне місце, не передбачити поєднання відтінків і стилів інтер'єру та полотна, тоді навіть найяскравіше полотно матиме безглуздий вигляд. Багато хто недооцінює важливість цих чинників, тому ми вирішили розповісти про те, як легко вибрати ідеальне місце для настінного декору. Ви дізнаєтеся, в якій кімнаті вішати композиції різних розмірів, як вибрати оптимальний рівень для розташування, чому потрібно враховувати стиль приміщення і багато іншого.
Правильні габарити картини: чому розмір має значення
Ми вирішили почати з обговорення того, чому ж так важливо вибрати розмір картини на стіну. Гармонійне оформлення простору неможливе без балансу всіх елементів. Уявімо, що у вас велика загальна кімната з високими стелями та вікнами в підлогу. І ви повісите на стіну одну маленьку картину, чим суттєво порушите пропорції приміщення. Для просторих кімнат вибирайте більш масштабні полотна, а для маленьких — невеликі. Тоді ви будете підтримувати стилістику та габарити, а не створювати дисбаланс.
Якщо ви плануєте розмістити полотно над якимись меблями або телевізором, наприклад, зважайте на прості рекомендації фахівців. Вибране полотно має становити приблизно 75–90 % від ширини предмета, над яким воно висітиме. Що стосується висоти, то найкраще виглядає декор на рівні очей. Відстань приблизно 150–165 см від підлоги буде цілком універсальним варіантом для людей різного зросту. Ми розглядаємо загальні поради, але, само собою, полотна бувають різні, як і стилі інтер'єрів. Якщо у вашій кімнаті вдало впишеться полотно на всю стіну — це буде лише підкреслювати індивідуальний стиль і вміння оригінально використовувати настінний декор.
Вибираємо відповідну картину для різних кімнат
Тепер настав час обговорити, як правильно розвісити картини в інтер'єрі кімнат. Описані вище рекомендації щодо дотримання габаритів актуальні для будь-яких приміщень. Але крім цього потрібно враховувати загальний дизайн і призначення кімнати. Перелічимо основні приклади:
- вітальня — у цій кімнаті ви можете сповна проявити свою креативність і доповнити стіни як абстракцією або плакатами, так і класичними сімейними портретами або репродукціями робіт великих художників;
- спальня — зону для відпочинку найкраще доповнювати заспокійливими композиціями природи, рослин, а також будь-яких проявів любові та теплих почуттів (картина із закоханою парою на березі моря, наприклад);
- дитяча — тут розміщуйте полотна з тематикою, яка цікава дитині, це можуть бути улюблені герої та персонажі, тварини;
- кухня / їдальня — тут найкращий вигляд мають сюжети на тему їжі (натюрморти), зображення природи та квітів;
- передпокій — йдучи у справах або повертаючись додому, не завадить якесь напутнє слово, тому постери з мотиваційними написами будуть чудовим варіантом.
Важливо не просто підібрати картину до шпалер, а й не забути про стиль інтер'єру. Якщо у вас кімната в стилі лофт, то картина епохи Ренесансу в позолоченій рамі явно буде зайвою. Сюди впишуться плакати та постери, абстракції та мінімалістичні сюжети. Тому перед покупкою полотна, оцініть гармонійність його поєднання з дизайном кімнати та переважною колірною палітрою.
Як оригінально та стильно повісити картини
Одна справа — повісити єдине полотно середніх розмірів, і зовсім інша — розташувати багато полотен різних розмірів і форматів. Сьогодні все більшої популярності набувають диптихи, триптихи та поліптихи. Це можуть бути готові взаємодоповнювальні композиції в одній колірній гамі або зі спільним сюжетом. Або ж ви можете створити власну інтерпретацію, наприклад, комбінуючи картини з сімейними знімками та малюнками дітей.
Розташування картин на стіні суттєво впливає на формування атмосфери. Модульні полотна завжди мають ефектний і неординарний вигляд. Одним із цікавих варіантів буде поєднання одного великого полотна та кількох маленьких / середніх. Також не бійтеся комбінувати різні форми рамок, вішайте їх поруч або на деякій відстані, паралельно підлозі. Хочете ще більше оригінальності? Розміщуйте картини по діагоналі або хаотично, але намагайтеся дотримуватися певної концепції (колірної, сюжетної).
Розвішуючи картини, прагніть не тільки дотримуватися балансу і пропорцій, а й підкреслити вашу індивідуальність і смак. Адже саме декор у домі демонструє ваші цінності та вподобання. Не любите картини? Прикрашайте стіни фотографіями, вишивками та іншими елементами творчості — це завжди свідчить про унікальність.