Процес шліфування зрубу виконується перед фінішним фарбуванням для будівель із колод або бруса приблизно через рік після завершення будівництва. Вважається, що саме стільки часу потрібно будинку для остаточного усадки. Результатом обробки стає повернення початкового виду дереву, що потемніло під дією опадів і часу, після чого рекомендується якнайшвидше обробити стіни спеціальними просоченнями, покрити лаком або пофарбувати.
Відмова від шліфування призведе до втрати естетичних властивостей натурального матеріалу та навіть зменшення терміну його експлуатації. Як би не здавалося легкою ця робота з боку, насправді на таку послугу як реставрація дерев'яних будинків ціна досить не маленька. Адже процес вимагає досвідченої руки, щоби не перепалити дерево. Також враховується висотність, ступінь пошкодження дерева, віддаленість від міста та загальний метраж.
Причини та необхідність обробки
Виконуючи шліфування стін зрубу зовні та всередині будівлі (яка може бути не тільки житловим будинком, а й, наприклад, дерев'яною лазнею), можна вирішити такі завдання:
- позбутися тріщин, шорсткостей та слідів рубанка, покращивши зовнішній вигляд матеріалу;
- зробити помітнішою фактуру деревини;
- усунути схильний до впливу бактерій і грибка верхній шар;
- запобігти передчасному старінню дерева.
Однак головним завданням обробки зрубу є його підготовка для обробки антисептиками, що покращують протипожежні властивості деревини складами та лаком. Результатом виконання таких робіт стає підвищення вогнестійкості будівлі, її стійкості до гниття та появи плісняви.
Шліфування забезпечить краще вбирання спеціальних засобів і підготує надійну основу для лакофарбових покриттів, що роблять дерев'яний будинок ще більш привабливим на вигляд.
Для якісного виконання реставраційних робіт, потрібні професійні інструменти, знання та досвід. Тому на роботу реставрація зрубу ціна стартує від 700 грн/м2. Вартість за метр квадратний залежить від багатьох факторів:
- Площі будинку
- Висота стін
- З чого зроблений – профільований брус, клеєний чи круглий
- В якому стані знаходиться дерево
- Кількість супутніх робіт – лиштва, водостічна система і т.д.
- Фінальна якість, яку необхідно досягти
Особливості реставрації дерев'яного зрубу з бруса
Після шліфовки починається процес захисту:
- Грунтовка або антисептування – спеціальний розчин, який зменшує витрати фарби у майбутньому та запобігає утворенню грибка, цвілі та шкідників.
- Нанесення у 2 шари фарби або лазурі для дерева
- Між першим і другим фарбуванням виконується матовка для більш гладкої поверхні
- Захищаються торці від впливу води
Виконують шліфування зрубу зовні та всередині будівлі у 2 етапи. Для першого використовуються абразивні інструменти, що видаляють основні нерівності матеріалу. Під час другого проходу дерево стає ідеально гладким і готовим до подальшого оздоблення. Середній час виконання таких робіт для одноповерхового будинку становить 3-4 тижні. Оздоблення деревини повинно проводитися не пізніше ніж через 3-7 днів після шліфування. Фото пошліфованих та пофарбованих будинків можна знайти у нас на сайті mahagoni.com.ua.
Якість робіт багато в чому залежить від досвіду та кваліфікації виконавців. Звертаючись до непрофесіоналів, власник будинку ризикує погіршенням декоративних та експлуатаційних властивостей будівництва. Використання неправильних інструментів та насадок на шліфувальні машини, недотримання термінів та технології просочення вимагатиме додаткових витрат на виправлення помилок таких майстрів. Уникнути проблем допоможе звернення до досвідчених фахівців нашої компанії, робота яких забезпечить дому міцність, естетичність та довговічність.