Зубний біль – сигнал про негаразди з зубами чи яснами. Причини можуть бути різними: від початкових стадій карієсу до серйозних інфекційних процесів. Зазвичай він з'являється, коли захворювання вражає нервові закінчення зуба через карієс, тріщини, запалення. На жаль, пацієнти часто терплять симптоми та відкладають звернення до лікаря, що призводить до ускладнень.
Чому не можна терпіти зубний біль?
Зубний біль – ознака того, що зуби або ясна потребують негайної уваги. Стоматолог Позняки проведе апаратні дослідження, лікувальні процедури та призначить ліки. Якщо больовий синдром не зникає самостійно протягом одного-двох днів, це може свідчити про серйозну хворобу.
Відкладання лікування призводить до наступних ускладнень:
- Інфекції. Набряк ясен свідчить про абсцес – запальний процес в гострій стадії. Патологія супроводжується накопиченням гною, підвищенням температури тіла, слабкістю, погіршенням самопочуття. Без медичного втручання інфекція поширюється на інші ділянки ротової порожнини та навіть по всьому організму.
- Втрата зубів. Якщо не лікувати захворювання на початковій стадії, руйнування тканин може стати незворотним. Єдиним виходом стане екстракція з подальшою імплантацією та протезуванням.
- Системні ускладнення. Дослідження показують, що хронічні інфекції у ротовій порожнині впливають на загальний стан здоров'я, підвищують ризик захворювань серцево-судинної системи.
Чому виникає зубний біль?
Основні причини зубного болю:
- Карієс. Найпоширеніша хвороба, яка розпочинається з незначного руйнування емалі й поступово прогресує, вражаючи нервовий пучок в зубі.
- Пульпіт. Запалення нерва при глибокому карієсі, яке викликає різкий інтенсивний біль.
- Періодонтит. Запалення тканин, які оточують корінь зуба. Супроводжується почуттям тиску та болю при жуванні.
- Запалення ясен. Виникає внаслідок недостатньої гігієни, зниження імунітету. Здатне прогресувати у більш серйозні захворювання, такі як пародонтит, який переходить в хронічну невиліковну фазу.
Як уникнути ускладнень зубного болю?
Уважність до попереджувальних сигналів організму та взяття відповідальності за власне здоров'я допоможе уникнути зубного болю. Часом навіть легкий дискомфорт є приводом перевірити стан зубів, адже раннє втручання гарантує збереження усмішки.
Запобігти розвитку ускладнень допоможуть прості заходи:
- Регулярні візити до стоматолога. Профілактичні огляди 2 рази на рік дозволяють виявити проблеми на ранніх стадіях. Терапія на початковій фазі є менш травматичною і затратною. Відкладання візиту до стоматолога навпаки підвищує психологічний дискомфорт і страх. Якщо систематичні огляди та професійна гігієна ввійдуть у звичку, похід в стоматологію не викликатиме стрес.
- Своєчасне лікування карієсу. В разі глибоких уражень доведеться видалити багато зубних тканин. Згодом знадобиться коронка. Хоча новітні ортопедичні конструкції міцні й естетичні, ніщо не замінить власний зуб.
- Якісний догляд. Чищення зубів двічі на день неабразивними сертифікованими пастами, використання флосу та рідини для полоскання захистять від бактерій.
Що робити, коли болить зуб?
Спробуйте полегшити дискомфорт за допомогою полоскання теплою соляною водою або холодним компресом, приклавши його до щоки. Якщо біль нестерпний, прийміть Дексалгін, Ібупрофен або Німесил. Проте ці заходи не є лікуванням. Найважливіше — записатися до лікаря.
В разі потреби у невідкладній допомозі стоматолог Осокорки прийме поза чергою. У всіх інших випадках необхідно призначити візит заздалегідь. "Реферта" працює за зручним графіком, щоб пацієнт міг обрати час, в тому числі у вечірні години після роботи чи навчання. Розташування клініки в легкодоступному місці робить візит комфортним і швидким.