Не буває агрегатів, які ніколи не виходять з ладу, і насосна станція навіть від надійного виробника не є винятком. В основному проблеми можна вирішити заміною комплектуючих або вузлів, після чого робота станції відновлюється у стандартному режимі. В Україні якісні та довговічні насосні апарати від світових виробників можна придбати за посиланням https://skvagina.com.ua/nasosnye-stancii/.
Насосні станції можуть піддаватись різним неполадкам, однією з яких стає робота ривками. Це може бути наслідком декількох обставин, які далі розглянемо у матеріалі. Також приведемо рекомендації стосовно ремонту та відновлення працездатності агрегатів.
Поширені причини поломок насосної станції
Неочікувані неполадки у функціонуванні насосного обладнання, його зупинка або некоректна робота можуть бути викликані рядом обставин:
— відсутність електропостачання;
— відсутність води у системі;
— несправність насосу;
— вихід з ладу мембранного баку;
— пошкодження модуля управління.
Більшість насосних станцій нескладні за конструкцією, ремонт можна виконувати самостійно. Але при більш серйозних несправностях слід звертатися до професіоналів, щоб уникнути дорогого капітального ремонту. Іноді варто лише замінити деталь на нову, або залатати тріщину насосного бака, нерідко варто проконтролювати надходження електроенергії до насосної станції та цілісність кабелів.
При виникненні перебоїв з функціонуванням обладнання слід розрізняти ознаки поломок та знати шляхи їх усунення. Наприклад, якщо насосна станція вмикається й залишається в даному стані, слід проконтролювати налаштування реле тиску. При ремонті поломок дренажних насосних агрегатів потрібно пам'ятати, що для них категорично не рекомендована робота у режимі сухого ходу, бо це може спричинити серйозні проблеми з функціонуванням апаратів. Тому перед тим, як вмикати насос для перевірки його роботи, слід перевірити його наповненість водою. Якщо вода відсутня, вона заливається через отвір у корпусі.
Причина та способи усунення поломки, коли станція працює ривками
Якщо насосна станція функціонує ривками, основною причиною цього стає пошкодження гідробаку. Після пошкодження будь-якої частини баку це призводить до того, що станція вмикається доволі часто та працює ривками. Причому обладнання не набирає достатній рівень тиску. Перевірити тиск можна за допомогою внутрішнього манометра, падіння тиску говорить про проблему безпосередньо всередині насосної станції.
Розглянемо причини поломки та їх вирішення:
-
— спочатку потрібно надавити на ніпель на невидимій стороні баку. Якщо буде підтікання води (а повинен виходити кисень), тоді це означає, що пошкоджена внутрішня мембрана. Водний бак демонтується, розбирається, знімається пошкоджена мембрана та замінюється на аналогічну нову деталь;
-
— ще однією причиною, чому тиск у гідроакумуляторі агрегату не відповідає стандартному значенню, вважається пошкодження герметичності корпусу. В такому випадку слід знайти тріщину, пошкодження та відремонтувати. Призводять до пошкоджень корозія, механічні пошкодження та інше. Іноді з метою вирішення проблеми достатньо накачати об'єм кисню в бак звичайним насосом чи замінити гідробак. Стандартним показником є 1,5-1,8 атмосфери.
-
— нерідко вода поступає з перебоями через відсутність герметизації на стиках. Тоді необхідно перевірити наявність тріщин по всьому трубопроводу, а при виявленні їх слід залатати;
-
— перевірити функціонування реле, яке може забруднюватись та забиватись різноманітними частинками чи солями. Реле необхідно зняти та оглянути вхідний отвір, після промивання зазвичай обладнання працює у штатному режимі. Якщо реле необхідно замінити, рекомендується купувати сучасні моделі, які мають захист від роботи ривками.
Коли неполадки не вдається відремонтувати самостійно, необхідно звертатись до професіоналів у сервісні центри, які за декілька хвилин діагностують проблему насосної станції та вирішать її методом заміни деталей.