Підтримка армії є ключовим чинником на шляху до безпеки та захисту країни, особливо в умовах сучасних викликів і загроз. Військові підрозділи потребують постійної допомоги, яка охоплює не тільки фінансові внески, але й надання необхідного обладнання, медикаментів, техніки та інших ресурсів. Підтримка людей суттєво покращує результативність бойових операцій та рятує життя. У ці важкі часи, кожен внесок має величезне значення, адже саме завдяки взаємодопомозі суспільства та військових ми здатні протистояти будь-яким загрозам і відстояти нашу незалежність.
АЗОВ.ONE — це офіційний фандрейзинговий відділ бригали "Азов", створений для забезпечення необхідною допомогою бійців на передовій. Команда підтримує безпосередній зв'язок із командуванням бригади та оперативно отримує інформацію про потреби бійців. Донати Азов використовуються для придбання важливого військового оснащення, безпілотників, засобів зв'язку та медичного обладнання. АЗОВ.ONE гарантує, що кожна пожертва використовується за призначенням — без зайвих посередників і затримок.
"Азов": міфи та реальність
Полк "Азов" — офіційний підрозділ Національної гвардії України, який спочатку був частиною МВС. Згодом став одним із найефективніших підрозділів в армії України, зіграв ключову роль в обороні Маріуполя у 2014 та 2022 роках. Інтенсивна підготовка та відточення навичок бійців мали далекосяжний характер. Вивчаючи тактику ворога, командування підрозділу усвідомлювало, що агресор не зупиниться. Після вторгнення росії "Азов" тримав оборону Маріуполя 86 днів, з яких 82 дні герої знаходилися в оточенні. Захисники були відтиснуті до "Азовсталі" — фортеці, що назавжди стане символом незламності українського духу. В умовах великих втрат, нестачі боєприпасів, продовольства й медикаментів, світ спостерігав за звітами про знищену ворожу техніку та сили противника.
Попри героїчний опір і неймовірну відвагу, яку проявила бригада під час повномасштабного вторгнення, підрозділ досі залишається об'єктом суперечливих оцінок у світовій політиці та засобах масової інформації. Зокрема і до сьогодні бійців звинувачують у нацистських симпатіях та екстремізмі. Ці ярлики стали частиною інформаційної війни кремля, що намагається дискредитувати українських героїв на міжнародній арені. Варто розуміти, що бійці "Азова" — це люди різних релігійних і політичних поглядів і жодного стосунку до неонацистського руху не мають.
Сила духу "Азову": як полонені герої надихають продовжувати боротьбу
В очах ворога бригада "Азов" мала б припинити своє існування після виходу з "Азовсталі" або теракту в Оленівці, організованого окупантами проти беззахисних полонених. Приблизно 700 бійців полку "Азов" досі перебувають у російському полоні, де до них застосовують жорстокі тортури. Окупанти, ймовірно, вважають, що сотні полонених азовців ослаблюють підрозділ, але вони не розуміють, що "Азов" — це не просто військова частина. Втрати та полон не зламали дух бригади, і підрозділ поповнювався навіть у найскладніші моменти. На третьому році повномасштабної війни бригада "Азов", у складі якої шість боєздатних батальйонів, продовжує боротися на найскладніших ділянках фронту. Нові сторінки цього епосу, в якому дух, братерство та відвага долають усі труднощі, пишуться прямо зараз.
Важливо не забувати про полонених захисників, які продовжують чекати на повернення додому. Їхні відвага та самопожертва стали щитом для свободи й незалежності країни. Вони боролися на передовій заради захисту своїх рідних і кожного українця. Суспільство має пам'ятати про цих героїв і підтримувати їхні сім'ї, що щоденно живуть надією на повернення близьких. Регулярна допомога війську та волонтерська підтримка — це важливий внесок у перемогу й безпечне повернення тих, хто віддав сили для захисту держави.