Що таке ПДВ і навіщо він потрібний?

Майже кожен день, слухаючи рекламу по радіо, спостерігаючи її по телевізору або читаючи примітки, написані дрібними літерами в текстах комерційних речень, ми стикаємося з поняттям ПДВ. Суть абревіатури зрозуміла – це податок на додану вартість, проте що ж є цей податок, чому його майже завжди закладають у кінцеву ціну на товар, чи має якісь переваги і які ринкові механізми він покликаний регулювати. Відповіді на ці запитання ми спробуємо знайти.

Словосполучення "податок на додану вартість" вперше пролунало 1954 року. Щоправда, іншою мовою, оскільки належить вона французькому економісту Морісу Лоре. Батьківщина економіста виявилася першою у світі країною, де було запроваджено цей податок. Сталося це чотирма роками пізніше – 1958-го. Щодо України, то ПДВ прийшов до нас у країну разом із ринковими відносинами – 1 січня 1992-го.

Як відомо з курсу філософії, будь-яке ціле завжди цінніше, ніж сума складових його частин. Так само і з товарами – кінцевий продукт завжди коштуватиме дорожче, ніж сукупна собівартість усіх ресурсів, які були витрачені. Ця різниця і є та сама додаткова вартість, яка оподатковується.

ПДВ відноситься до непрямих податків, оскільки покупець сплачує його не окремо, а просто у процесі купівлі товару – податок включений у фінальну вартість продукту, яка може через нього зрости на 18 відсотків. Відповідно до законів, ПДВ оподатковуються не всі товари чи послуги, а лише ті, що виробляються компаніями, чий річний дохід понад п'ятсот тисяч гривень.

Серед корисних функцій ПДВ можна назвати насамперед протекціонізм, тобто заохочення виробництва вітчизняних товарів. Справа в тому, що до початкової вартості будь-якого офіційно імпортованого товару додається ще 20 відсотків. Ця п'ята частина ціни є ПДВ. Щодо товарів, призначених для експорту, то вони податком на додаткову вартість не оподатковуються. Крім того, ПДВ дозволяє визначити точну податкову складову вартості товару та уникнути його повторного оподаткування.

Якщо говорити про загальні тенденції, то попит на фірми з ПДВ на українському ринку зростає. Про це свідчить збільшення кількості юридичних компаній, які пропонують бізнесменам купити уже готову фірму з ПДВ, тобто придбати готовий бізнес за короткий час.

Дізнайтесь наявність та вартість готової компанії з ПДВ та з необхідним видом діяльності у зручному для Вас вигляді. Все, що потрібно це зателефонувати за тел. +380 (67) 500-50-55