11 найшвидших автомобілів у світі

Технічні можливості автомобілів з кожним роком стають більш вражаючими. Сотню років тому було складно уявити двигун потужністю 1000 кінських сил, проте найшвидший автомобіль сьогодення має мотор в 1,5-2 рази потужніший.

Ми зібрали найшвидші машини, відомі на сьогодні. Список включає 11 гіперкарів, що відрізняються потужністю двигуна, його об'ємом та фінальною максимально досяжною швидкістю.

Hennessey Venom GT

За кордоном двигун цього автомобіля прозвали "лютістю" ("fury") — і не просто так. Його восьмициліндровий двигун об'ємом 6.6 літрів робить автомобіль здатним розвивати швидкість до 435 км/год.

Цьому автомобілю належить кілька рекордів, занесених до Книги Гіннесса. Серед них — розгін до 300 кілометрів на годину менш ніж за 13.7 секунди, виконаний двомісним гіперкаром. Рекорд встановлений у 2013 році досі ще не побитий.

Мотор кожного з екземплярів, яких випущено 12 штук, має потужність 1244 кінські сили. Під капотом ви знайдете впуск з водяним охолодженням, по два інжектори на кожен циліндр і три паливні насоси. Це – необхідність, щоб забезпечити чітке функціонування "ненажерливого" двигуна, який "з'їдає" весь вміст 90-літрового бензобака за 12 розгонів до максимальної швидкості.

Bugatti Chiron Super Sport

8-літровий двигун Super Sport 8.0 W16 (потужністю 1600 к.с. ) AWD DSG з 16 циліндрами здатний досягати 7100 обертів на хвилину. Поглянувши на нього окремо від машини, недосвідчений автолюбитель здивується – зовні мотор виглядає більше за будь-який двигун суперкара.

Ця модель була вперше випущена в 2021 році і включила низку змін, найочевиднішим з яких став оновлений, витягнутий дизайн авто. Це рішення дозволило покращити аеродинаміку, хоч і зробило автомобіль трохи агресивнішим зовні.

Найкрутіші авто у світі їздять на маслі Motul 5w30, а купити моторне масло ви можете у наших партнерів, в інтернет-магазин motoroil24.com.ua.

До 100 км/год ця версія Широн здатна розігнатися за 2,4 секунди. А щоб скинути цю швидкість до нуля, машині потрібно 33 метри. Виробники заявили електронно обмежену швидкість із верхнім лімітом рівним 420 км/год.

Широн Супер Спорт — дороге (вартістю від 3,2 мільйона доларів за одиницю), але потужне рішення, оснащене комфортними шкіряними сидіннями та інформаційно-розважальною системою з багатьма функціями. На планеті виготовлено лише 9 екземплярів цієї моделі.

Koenigsegg Agera RS

З випуску цієї комплектації у продаж минуло вже 7 років, проте її досі вважають одним із найшвидших серійних автомобілів у світі. Ця модифікація, розроблена в 2015 році дизайнерами та інженерами шведської компанії Koenigsegg, в 2017 році перемогла Bugatti з їх новою версією Chiron у вправі 0-400-0 кілометрів на годину.

Використовуючи бензин як паливо, Agera RS збільшує швидкість до 443 км/год. У порівнянні з французьким суперником, машина має меншу споряджену масу (1395 кг проти 1995 кг Chiron Super Sport), що теж впливає на кінцеві можливості авто.

Aston Martin Valkyrie

На перший погляд, версія Valkyrie більше схожа на інопланетний корабель, ніж на один із найшвидших авто у світі. Його дизайн далекий від звичайного, проте він у машині відповідає за ефективні аеродинамічні властивості. З 2016 по 2019 проект зазнав ряду змін, включаючи назву — спочатку розробка отримала кодове ім'я "Небула" — проте з 2021 року модель випускається як Валькірія.

Для цієї комплектації характерно використання гібридної силової установки, оснащеної електромоторами і дозволяє двигуну працювати рівномірно. При створенні серія отримала двигун V12 на 6,5 літрів виробництва Cosworth.

Така машина хоч і адаптована до непередбачуваних погодних явищ, але з невідповідними дорожніми умовами справитися не зможе через характерну низьку підвіску. Проте в руках професійного гонщика Формули 1 Валькірія здатна перетворитися на гоночний болід і за 10 секунд розігнатися до 320 км/год.

SSC Tuatara

Tuatara – продукт американської марки Shelby Super Cars, представлений у 2014 році. Творці надихалися проривами компанії Bugatti, чия розробка на той момент отримала титул найшвидшого автомобіля у світі.

У роботу проект був запущений у 2010, і через 4 роки автомобіль з двигуном V8 потужністю 1350 кінських сил побачив світ. У 2020 році машина отримала визнання, ставши найшвидшим серійним автомобілем в історії та розвинув швидкість майже 509 км/год. У 2022 році відомо 4 автомобілі, здатні перевищувати швидкість 500 км/год, і Tuatara — один з них.

SSC Ultimate Aero TT

Ultimate Aero TT — попередник Tuatara, що з'явився в 2009 році. З максимальною швидкістю 421 км/год, Aero TT далекий від сучасного поняття високих швидкостей гіперкарів.

Зроблений в результаті переробки попередньої версії Aero 2007 року, автомобіль отримав удосконалений двигун, на 19% ефективніший. Після доопрацювання машина змогла розганятися до 100 км/год за 2,8 секунди за рахунок потужності двигуна, піднятої до 1247 к.с.

Передня частина автомобіля теж виявилася переробленою: нова форма покращила аеродинамічні властивості машини і дозволила їй потрапити в топ найшвидших авто.

Bugatti Veyron Super Sport

Помилково вважати, що Bugatti Veyron та Bugatti Chiron — це одне і те ж, незважаючи на те, що вони обидва Super Sport. Різниця між цими автомобілями є, і полягає в наступному:

  • По-перше, Chiron перевершує свого попередника у потужності двигуна. У Veyron встановлений двигун на 1200 к.с., тоді як у Chiron — на 1600.
  • По-друге, старший брат поступається молодшому і в часі розгону до сотні кілометрів на годину: 2,5 секунди проти 2,4 для гіперкарів, різниця помітна.
  • По-третє, максимальний момент, що крутить, Chiron дорівнює 1600 H*m, або 163 кг*м при 6 тисячах оборотів в хвилину, в порівнянні зі 153 кг*м при 5 тисячах у Veyron.
  • І, по-четверте, витрата палива у Chiron менша, ніж у Veyron: 22,5 проти 23,1 літрів на 100 км.

Цифри показують, що технології, використані при створенні нової версії Bugatti, виявилися ефективнішими і принесли плоди. Тому в рейтингу найшвидших автомобілів Bugatti Veyron займає рядки нижче, ніж його наступник Chiron.

Проте Veyron Super Sport отримує власне місце у подібних топах. Саме цією моделлю надихалися творці Tuatar'а у 2010 році, адже на той момент Veyron встановив новий на той час рекорд швидкості — 431 км/год.

McLaren P1

McLaren P1 – нащадок автомобіля F1 виробництва британської компанії McLaren Automotive, на якому їздив Роуен Аткінсон, який виконав роль Містера Біна. Сам актор називав його коханим у своїй колекції доти, доки не довелося продати F1 у 2015 році після двох аварій.

Нова версія McLaren не надто перевершує оригінал за характеристиками. Для розгону до сотні кілометрів за годину моделі P1 потрібно 2,8 секунди, моделі F1 — 2,9, проте максимальна швидкість останньої досягає 392 км/год за відсутності обмежувачів, тоді як максимальна швидкість купе P1 не перевищує 350 км/год.

У 1995 році версія McLaren F1 перемогла у гонці "24 години Ле-Мана". У 2022 році ця модель поступиться у подібному змаганні сучасним гіперкарам, проте автомобіль McLaren P1 здатний скласти їм конкуренцію.

Lotus Evija

Модель Evija виробництва Lotus — важкий за мірками гіперкарів (загальна маса — 1,7 тонни), але потужний (2000 кінських сил, з моментом, що крутить, рівним 1700 ньютон-метрів) автомобіль 2020 року випуску. Автомобіль працює на електриці, і до 100 км/год розганяється за 3 секунди.

За оцінкою WLTP, машина здатна проїхати 400 км при повній зарядці акумулятора. Незважаючи на те, що авто не розганяється швидше за 320 кілометрів на годину, Evija — третій за швидкістю електрокар у світі, що поступається тільки Aspark Owl та Rimac Невера.

Evija – повнопривідний автомобіль. Цей факт дозволяє водієві краще контролювати машину під час входження в поворот на швидкості. Характерні для повнопривідних автомобілів недоліки, як, наприклад, підвищена витрата палива, для цієї моделі нетипові: цьому авто вистачає лише 18 хвилин до повного заряду.

Hennessey Venom F5

Hennessey Venom F5 – нове покоління одного з найшвидших авто на Землі. Йдеться про Hennessey Venom GT, описаному раніше. Порівняно з версією GT, F5 має ряд переваг: від максимально можливої швидкості до потужності двигуна.

У 2022 році F5 встановив черговий рекорд, розігнавшись до 482 км/год і став найшвидшим родстером — автомобілем з дахом, що знімається. Потужність двигуна цієї моделі досягає 1842 к.с. при крутному моменті 1617 нм. F5 також оснащений двома шарикопідшипниковими турбінами та титановою вихлопною системою.

Автомобілю потрібно менше 10 секунд, щоб розігнатися до 300 кілометрів на годину та менше 20 секунд, щоб стрілка спідометра опустилася до цифри 400. Виробники випустили 24 екземпляри 1,3-тонної моделі F5. Кожна копія коштувала власникам суму від 1,6 до 2,1 мільйона доларів.

Koenigsegg Jesko Absolut

Завершальним екземпляром у нашій імпровізованій колекції найшвидших авто на планеті стає Jesko Absolut компанії Koenigsegg. При анонсі прототипу автори заявили, що машина буде здатна розвивати швидкість до 330 миль на годину, але це теоретична цифра. У 2022 році максимальна швидкість найшвидшого автомобіля досягла 531 км/год.

Jesko Absolut функціонує за рахунок потужного двигуна на 1625 кінських сил, що, як показує цей огляд, не є межею для сучасних гіперкарів. Восьмициліндровий мотор з моментом, що крутить, >1500 нм не виділяють супершвидке авто на тлі інших, проте унікальна коробка Light Speed Transmission, що дозволяє "стрибати" між передачами, привертає увагу. Механізму вистачить 30 мілісекунд, щоб зробити дію і перекинути передачу з шостої на другу.

Замість висновку

Якщо порівняти всі машини зі списку, можна простежити тренд: топові за швидкістю автомобілі мають двигуни з не менш ніж 8 циліндрами (гіперкарів з V6 не знайти) і потужністю понад 1200 кінських сил.

Більшість гіперкарів функціонує на бензині, однак серед електрокарів є швидкі моделі. Сумарна маса авто, безумовно, впливає на фінальну швидкість, проте не є визначальним показником у гонці за титул найшвидшої машини на планеті.

Вартість подібних автомобілів часто перевалює за кілька мільйонів доларів, тому навіть топові авто-оглядачі воліють брати машину напрокат, ніж купувати в постійне користування.