Як отримати консультацію адвоката онлайн: крок за кроком

Якщо раніше звернутися до нотаріуса чи адвоката можна було тільки очно, то зараз це вже необов'язково. Багато послуг (консультації лікарів, викладачів, інших спеціалістів), в тому числі первинне правове консультування, тепер доступні онлайн. Отримати допомогу можна також на безоплатній основі.

В яких випадках консультант адвокат онлайн буде корисним? Де шукати правника, який працює в мережі? Скільки зазвичай триває зустріч? Як до неї підготуватися? Про все це розповідаємо далі.

Чим займаються юристи, що приймають онлайн

Зазвичай адвокати та інші юристи, що зараз приймають тільки онлайн, займаються тим самим, що і "звичайні" правники. Просто найчастіше список їхніх послуг може бути обмеженим чи пристосованим виключно для формату роботи в мережі. Наприклад:

  • складання документів — для цього достатньо обговорити все у форматі листування чи дзвінка, а результат прийде клієнту в електронному форматі, залишиться тільки роздрукувати та підписати;
  • подання документів — можливе, тільки якщо правник перебуває в Україні, адже здебільшого надати папери реально тільки фізично, прийшовши до державного органу чи надіславши поштою;
  • представництво інтересів особи у суді та інших державних органах, органах місцевого самоврядування — можна зателефонувати юристу та передати слухавку представнику державного органу.

Щодо сфери права, то кожний юрист повинен зазначати свою спеціалізацію.

Як отримати юридичну допомогу онлайн

Варіант для тих, хто не має знайомих юристів та не може визначитися просто за виглядом сайту компанії, — скористатися платформою з підбору. На таких сайтах зібрано сторінки багатьох спеціалістів у сфері права. Вони зазначають, з якими справами звикли працювати, які послуги можуть надати, направляють клієнта. На цих же платформах можна одразу написати людині без потреби переходити у приватні месенджери, які не надто надійні в контексті збереження приватної конфіденційної інформації.

Такі ресурси допомагають шукати спеціалістів, які надають платну та безоплатну допомогу всім, хто цього потребує. Первинну — взагалі всім, хто перебуває під юрисдикцією України, вторинну — соціально незахищеним верствам населення.

Тривалість консультації залежить від наявності у юриста вільного часу на конкретну дату та складності питання, яке потрібно обговорити. Багато фахівців пропонують онлайн-консультації в зручний для клієнта час, що дозволяє уникнути потреби підлаштовуватися під стандартний робочий графік.