Сухе червоне вино з його насиченим і складним смаком — це не тільки чудове частування для особливого випадку, а й секретний інгредієнт для створення кулінарних шедеврів. Якщо перейти за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/krasnye.html/f/sweet-sukhe, то знайдуться сотні позицій, вартих місця в особистій колекції. Водночас виникає запитання: який варіант вибрати для використання в кулінарних цілях? Відповідь проста — сухе червоне вино за середньою ціною, залишками якого можна насолодитися впродовж приготування їжі або під час вечері.
Як вибрати сухе червоне вино для кулінарних експериментів
Шукайте варіант із високою кислотністю, однак із помірною концентрацією танінів — органічних фенольних сполук, що містяться в шкірці й кісточках винограду. Звертайте увагу на такі сорти винограду:
- "піно-нуар";
- "каберне совіньйон";
- "зінфандель";
- "мерло";
- "к'янті";
- "шираз".
Сухе червоне вино, виготовлене з цих ягід, стане універсальним помічником на кухні. Наприклад, воно підійде для приготування соусу, маринаду, рагу, глазурування м'яса та навіть деяких десертів.
Чому варто використовувати сухе червоне вино у своїх стравах
Ключові переваги:
- Покращення смаку. Напій додає їжі глибини та пікантності, вносячи яскравий фруктовий шлейф.
- Розм'якшення. Червоне сухе вино — гарний варіант для приготування маринаду. Кислота руйнує сполучні тканини в м'ясних стейках.
- Ароматизація. Спершу напій випарюють із часником, цибулею, розмарином, тим'яном. Далі концентрована суміш поступово просочує страву, надаючи їй вишуканого аромату.
Як готувати із сухим червоним вином
Рекомендації залежать від способу приготування їжі:
- Тушкування. Метод повільного приготування, під час якого м'ясо спершу обсмажують, а потім томлять у власному соку або соусі. У такому разі сухе червоне вино додають наприкінці, даючи йому змогу вивільнити концентрований смак, а не випаруватися.
- Деглазування. Кулінарна техніка, що передбачає перетворення обгорілих шматків їжі на ароматний соус. Щойно завершите приготування м'яса або овочів, влийте в розпечену сковороду 100–150 мл червоного вина, перемішуючи вміст.
- Уварювання. Процес томління сухого червоного вина на повільному вогні для отримання концентрованого смаку завдяки випаровуванню вологи. За таким принципом готують соуси, маринади, підливи.
- Маринування. Популярний метод замочування м'яса або овочів у сухому червоному вині. Для досягнення оптимального результату залиште продукт маринуватися на ніч, а потім приготуйте на грилі, запечіть у духовці чи мультипечі.
Червоне сухе вино також використовують у процесі варіння. Так готують глінтвейн, а також фарбують фрукти, яйця та рибу. Обов'язково спробуйте груші, проварені в сухому червоному вині, — один із найпростіших французьких десертів.