Дизельні мотоблоки – потужність та універсальність у всьому

Сільське господарство – це сфера, без якої жодна країна прожити не зможе. Причина є в тому, що сільське господарство виробляє різноманітні харчові продукти. А без харчів не проживе жодна жива істота. Тому сільському господарству треба приділяти дуже багато уваги. Це стосується всього – в тому числі, й техніки, котра обслуговує земельні ділянки. До обслуговування входить у першу чергу обробка землі та самих рослин від шкідників, підсипання добрив.

Важливість сільськогосподарської техніки є в тому, що вона допомагає автоматизувати різноманітні процеси в роботі господарства. А це економить людські ресурси та зменшує ризик помилок, причиною яких стане людський фактор. А тому якісна техніка – це запорука хорошого врожаю. Тому важливо її підібрати правильно.

Головним агрегатом у сільському господарстві є трактор. Не завжди він є рентабельним, тому в деяких випадках фермери шукають йому заміну. Один із варіантів – мотоблок. Це значно менша машина, котра має свої особливості. Багато фермерів вирішують купити мотоблок дизельний, адже дизель – це надійність.

Різновиди дизельних мотоблоків

Подібного роду агрегатів є кілька різновидів. Серед них виділяють такі:

  • Надлегкі моделі. Це найменші, найдешевші та найменш потужні агрегати серед усіх, котрі представлені на світовому ринку подібних машин. Вони легкі, маса не перевищує 20 кг. Але це накладає певні обмеження на сферу використання такого роду агрегатів, адже велику ділянку на них не обробити. Це техніка більше для дачних земельних ділянок. Вони якраз невеликі, і там не треба потужні машини. Для роботи на полях надлегкі моделі не підійдуть. Двигуни найчастіше двотактні.
  • Легкі моделі. Вони важчі за надлегкі аналоги, їхня маса становить 40 кг. Головною перевагою є те, що такі мотоблоки використовують чотиритактні дизельні двигуни. А це підвищує ККД при роботі на різноманітних земельних ділянках.
  • Середні моделі. Їхня маса може сягати 100 кг. Це вже більш серйозні машини, котрі розраховані на обробку певного роду полів. Завдяки великій масі вони здатні глибоко проникати навісним обладнанням в ґрунт. Це збільшує можливості в плані обробки землі.
  • Важкі моделі. Їх нечасто можна зустріти в приватних підприємствах. Найчастіше вони використовуються комунальниками та іншими державними підрозділами. Такі мотоблоки здатні виконувати майже всю ту роботу, котру довіряють великим тракторам.

Для кожного виду земельної ділянки підійде своя техніка. Тому варто правильно її вибирати.

Особливості вибору дизельного мотоблока

Обирати подібні машини варто правильно. Тому варто звертати увагу на такі особливості:

  • Тип агрегату. Тут мова йде про моделі від надлегких до середніх та важких. Для кожного господарства треба підібрати найпідходящу модель.
  • Тип охолодження. Краще водяне, воно більш ефективне. Але водяна система охолодження й дорожча в усьому.
  • Тип двигуна. Чотиритактний надійніше й має більш високий ККД. Але на малих машинах він не дуже рентабельний.

Коли всі ці особливості враховані, можна приступати до вибору мотоблока.