Поряд з купівлею готової зарядної станції існує й інший варіант — зібрати самостійно станцію. Це дасть змогу заощадити приблизно до 30-40%. Але для цього потрібно знати який саме зарядний пристрій або інвертор потрібно підібрати.
Про те, які бувають інвертори і на що звернути увагу під час їхнього вибору, читайте в цій статті.
Навіщо потрібен інвертор?
Інвертор — прилад, який перетворює постійний струм на змінний. Комплект з акумулятора, інвертора та зарядного пристрою виконує ті самі функції, що й зарядна станція.
Які бувають інвертори?
З усіх наявних видів інверторів у домашніх умовах використовують: сонячні, автомобільні та стаціонарні. Саме останні найчастіше представляють, коли говорять про «побутові» інвертори. Їх можна встановлювати на стіну, підлогу або полицю шафи. Деякі моделі використовуються для створення самозбірної зарядної станції.
Також усі інвертори можна поділити за принципом роботи зі струмом на три категорії: мережеві, автономні та гібридні. Тільки останні два види можуть працювати з акумуляторами і їх можна використовувати для живлення електроприладів.
Що врахувати під час вибору інвертора?
- номінальну потужність — визначити яку можна підсумувавши потужність приладів, які можуть бути до нього підключені, а також додавши 20-30% «про запас».
- наявність захисту — виробники подбали про різні варіанти захисту. Це може бути від перенапруги, короткого замикання, глибокого розрядження, перепадів напруги або перегріву;
- кількість фаз — для більшості домашніх приладів підійде однофазний інвертор, але в деяких випадках може знадобитися і трифазний;
- яку форму синусоїди струму забезпечують — правильну або ступінчасту. Перша підходить для живлення чутливої до струму техніки (газові котли, насоси), а друга — для всієї іншої техніки.
Для зручного використання варто звернути увагу на кількість і типи роз'ємів. Це можуть бути розетки на 220 Вт, звичайні USB A або USB Type C для зарядки смартфонів, а також роз'єм постійного струму.
Не варто гнатися за найпотужнішими моделями, оскільки такий інвертор буде швидко розряджати акумулятор, що буде відчутно по платежах за комунальні послуги.
Краще вибрати прилад, який працює за принципом offline, тобто інвертор працює тільки тоді, коли напруги немає в мережі, а коли напругу відновлено, перетворювач автоматично переходить у режим очікування.
Додатковими критеріями вибору можуть бути габарити, дизайн і портативність інвертора, а також надійність бренду. Особливою популярністю користується Інвертор Bluetti EP760. Детальніше дізнатися про характеристики, а також аналогічні моделі можна на сайті інтернет-магазину «Stylus».