Чому важливо знати свою культуру?

В 2024 році в Україні досі точаться дискусії стосовно значення культури в житті пересічних громадян. Це могло б видатись дивним, та багаторічна політика, спрямована на розмивання кордонів, в першу чергу культурних створила дві складності:

  • Криза ідентичності українців, які відстоюють позицію "какая разніца";
  • Не знання своєї культури, мистецтва, літератури, що в свою чергу призводить до думки про "сільську культуру".

Безумовно, останнім часом з'явилось безліч способів подолати незнання своєї культури: лекції, книги, фільми, майстер-класи, концерти. Однак, ми навіть не уявляємо скількох важливих імен в українській культурі ми ще не знаємо.

Засновниця київської арт-студії "Ліхтарик", пані Світлана розповідає про книги, які допомагають відкрити для себе українських діячів культури та покращити свої знання. Отже, ТОП 5 книжок, які стануть скарбами вашої домашньої бібліотеки:

  1. Оксана Забужко "Як рубали вишневий сад". Книга про незнану українську аристократію і трохи про Чехова та його рішення писати російською мовою.
  2. Омелян Прицак. "Повернення до України". Прекрасна книга з інтерв'ю та розмовами з одним з найвідоміших українських істориків, який започаткував українські студії в Гарварді та був одним з найкращих орієнталістів свого часу.
  3. Віра Агеєва. "За лаштунками імперії". Книга про українську літературу, літературний канон та криху ідентичності окремих письменників.
  4. Діана Клочко. "Автопортрети 13 українок". Збірка есеїв про українських мисткинь, імена яких точно маловідомі, але творчий доробок яких вартий уваги та дослідження.
  5. Мирослав Шкандрій. "Авангардне мистецтво України 1918 – 1930 роки". Книга про ключових митців українського авангарду, їх становлення та розвиток аж до еміграції або знищення радянським режимом.

Ці книги можуть стати початком на вашому шляху до пізнання української культури. Окрім книжок, пані Світлана запрошує вас долучитися до українських традицій на майстер-класах з гончарства, олійного живопису, Петриківського або Самчиківського розпису, вибійки, свічкарства та інших. На таких майстер-класах можна не лише теоретично знайомитись з українською культурою, але й відчути її на дотик, зробивши глиняний горщик, намалювавши картину, розмалювавши дощечку або зробити принт на сумці. Також можна придбати подарунковий сертифікат та творче заняття.

Окрім занять в студії, можна замовити корпоративні майстер-класи в офісі, на яких можна разом з колегами глибше познайомитись з українськими традиціями і створити речі, які залишаться на згадку про цікаво та корисно проведений час.

Пізнавайте українську культуру та розповсюджуйте ці знання далі, читайте книги, дивіться фільми та ходіть на майстер-класи за першої нагоди.