У більшості регіонів Київської області поверхневі води через значне забруднення не можуть використовуватися для пиття, тому ефективним рішенням є буріння глибоких артезіанських свердловин, які знаходяться між водонепроникними пластами твердих порід. Територія Київської області характеризується тим, що в різних її частинах може не бути доступу до певного водоносного горизонту, також суттєво відрізняються геологічні умови буріння, зокрема досить часто майстрам доводиться працювати з глибокими твердими формаціями. Саме в таких умовах якісна артезіанська свердловина стає результатом не лише правильно проведених розрахунків та використання відповідного обладнання, а й наявності у фахівців відповідного досвіду роботи, вміння швидко приймати правильні рішення, враховувати специфічні особливості таких робіт. Джерела води можуть розташовуватися в піщаних, вапнякових або ж глинистих ґрунтах, проте питну воду, як правило, отримують на глибині від 60 метрів.
Етапи буріння артезіанських свердловин у глибоких твердих формаціях
Процес буріння артезіанських свердловин саме в умовах роботи з твердими породами може дещо відрізнятися від загального переліку етапів.
Етап підготовки до буріння
Будь-які розрахунки щодо подальших робіт формуються виключно на отриманих результатах геологічних досліджень та аналізу водоносних горизонтів саме на тій ділянці, де замовнику потрібна свердловина. На цьому етапі фахівці мають чітко визначити структуру підземних ґрунтів, наявність саме твердих порід та їх властивості, а також вирахувати приблизну глибину залягання потрібного водоносного горизонту.
Якщо на шляху до джерела виявлено інші водоносні горизонти, майстри проводять буріння в кілька колон, щоб локалізувати споруду від потрапляння всередину інших вод, особливо поверхневих та забруднених. У більшості випадків отримати чіткі дані допомагають геофізичні дослідження з застосуванням спеціального обладнання.
Окрім цього фахівці бурової компанії можуть допомогти з підготовкою документів для отримання відповідних дозволів на проведення робіт, а також подальшу експлуатацію джерела індивідуальної системи водопостачання.
Етап буріння свердловини через глибокі тверді формації
Особливість цього етапу обумовлена необхідністю обирати саме ту технологію та обладнання, яке дозволило пробурити свердловину в умовах глибоких твердих формацій максимально швидко, якісно та з мінімальним пошкодженням порід, захищаючи довкілля. Сам процес в таких випадках складається з попереднього пробурювання, основного буріння та подальшого розширення конструкції до потрібного діаметра.
Етап облаштування артезіанської свердловини
Після завершення буріння свердловини її спочатку облаштовують обсадними трубами певного діаметру, матеріалу та товщини стінок, щоб убезпечити установку від забруднення а обвалу стінок. При цьому обов'язковим вважається ретельне цементування простору навколо обсадних труб, що забезпечує додаткову герметичність установки та захищає водоносний горизонт від можливого забруднення.
Завершальний етап робіт
Після облаштування свердловину також очищують від накопичених бурових відходів, шламу чи інших забруднень. Після цього фахівці перевіряють дебіт свердловини (її продуктивність), а також відправляють зразки рідини до лабораторії, щоб визначити, чи придатна вода для споживання і які додаткові очисні системи чи фільтри допоможуть зробити її такою.
Виклики для майстрів при бурінні артезіанських свердловин на території Київської області
Замовляючи послугу буріння свердловин Київ чи Київська область, клієнт має розраховувати на якісний і максимально швидкий результат. Проте висока ймовірність того, що роботи проводитимуться саме в умовах глибоких твердих формацій змушує майстрів бути готовими до такого розвитку подій. Зокрема це стосується необхідності використовувати бурові коронки з якісним алмазним напиленням, інше високоміцне обладнання. При цьому важливо забезпечувати відповідну потужність при роботі з гранітом чи гнейсами.
Будь-який з етапів має проводитися так, щоб забезпечити стабільність артезіанської свердловини при проходженні через тріщини, кавери (порожнини) чи будь-які інші геологічні особливості підземних порід, особливо, якщо вона глибше 100 метрів.