Мотоблок – незамінний помічник у домашньому городі. До того як вибрати мотоблок правильно, який марки краще надійний, недорогий бензиновий або дизельний агрегат для дачі купити, слід вивчити ціну, марки, різновиди агрегатів виробників, критерії купівлі техніки. Грунтуючись на отриманих даних, неважко вибрати, купити мотоблок в Україні, що відповідає запитам.
Як вибрати мотоблок?
Мотоблок славиться набором параметрів, які потрібно брати до уваги при придбанні сільськогосподарської техніки, навісного ручного інструменту. Обов'язково до того, як придбати обладнання, запчастини, рекомендується вивчити види агрегату, трансмісію, вал відбору потужності та додатковий функціонал.
Різновиди мотоблоків
Бензинова, дизельна техніка з навісними інструментами ділиться на класи за конструктивними особливостями та вагою. За класичною класифікацією буває:
- легким;
- середнім;
- важким.
Перша модель вагою до 80 кг підходить для обробки до 40 соток. Другий агрегат вагою до 120 кілограмів підходить для родючої ділянки до 1 гектара. Третя установка вагою до 350 кілограмів – міні-трактор для цілини площею до 5 гектарів.
Бензиновий чи дизельний
За типом мотора виділяють бензиновий та дизельний. Перший необхідний для невеликої середньої території. Славиться підвищеною мобільністю, середньою силою руху вперед, простотою зарядного запуску двигуна. Дизельний агрегат допомагає обробляти велику територію. Обладнання з високою потужністю працює економічно. Модель із двигуном на бензині підходить для домашнього використання, на дизелі – для виробничого.
Трансмісія
Для зручної роботи з мотоблоком досить кілька передач. Однак в агрегатах часто використовується багатоступінчаста коробка. Вона дає гнучке регулювання швидкості та сили осі. Редуктор у силових пристроях буває ланцюговим та черв'ячним. Перший вважається надійною конструкцією, другий – спрощеною, бюджетною. Недоліком другого редуктора вважається обмежений експлуатаційний ресурс. Також редуктор буває шестерним-ланцюговим і шестерним. Такі запчастини повинен мати потужний агрегат для оранки цілини.
Вал відбору потужності
Двигуна потужність показує функціонал, силу мотоблока для легкого вирішення певних завдань. Чим вона більша, тим більша оброблена земельна ділянка. Для легкого обробітку земельного наділу до 10 соток достатньо агрегату на 5 кінських сил. Для оранки від 30 соток території підходить модель на 9 кінських сил.
Додаткові функції
Мотоблок може бути оснащений навісною фрезою, плугом, оборотним плугом або роторним. У ньому вбудовується борона, картоплесадник і копач. Також до нього приєднується мульчувач з підгортником, прополочним плоскорізом. За допомогою аксесуарів мотоблок розширює свій функціонал. З якісним аксесуаром, паливом, валом, фільтром охолодження, кермом керування, косаркою з великою шириною, диском та іншим набором дає відмінний результат на дачі.
В результаті, мотоблок — універсальна машина, що підключається у сільському господарстві та на домашній ділянці. Моторизована техніка виконує різні функції при правильному доборі. При грамотній покупці в каталозі, обслуговуванні коліс, заміні олії, роботі зчеплення знижує рівень навантаження і гарантує відмінний результат.