Чому потрібно знати свою групу крові

Встановлена закономірність між впливом групи крові на схильність людини до певного ряду захворювань робить цей показник важливою інформацією. Пройти відповідний аналіз https://esculab.com/blog-yaki-isnuyut-hrupy-krovi-ta-yak-vony-vyznachayutsya необхідно кожному пацієнту, як для власного здоров'я, так і задля можливості врятувати життя інших шляхом донорства.

Як проводиться аналіз крові

Визначення групи потребує венозної або крові з пальця в невеликій кількості. Дослідження відбувається в лабораторних умовах за участі кваліфікованого персоналу та за допомогою спеціального пристрою забору плазми.

Отримані зразки поміщаються у пробірку, після чого в лабораторії до них додаються реагенти. Подібні речовини вступають в реакцію з антитілами та антигенами. Окремі порції крові змішуються з сироватками типу анти-А та анти-В. У випадку злипання крові з першим різновидом у пацієнта підтверджують групу А, а з другим – групу В. При аглютинуванні плазми одночасно з сироватками анти-А та анти-В людина має групу крові АВ, а при відсутності реакції з жодною речовиною встановлюється група 0.

Відповідно до цих показників існує біль відома класифікація:

  • 0 — перша (І);
  • А — друга (II);
  • В — третя (III);
  • АВ — четверта (IV).

Для встановлення резус-фактора до зразків крові додають анти-D сироватку, яка є специфічним антитілом. Виникнення аглютинації свідчить про наявність антигену та позитивний резус, а її відсутність означає, що у людини негативний резус.

Що можна дізнатись з аналізу групи крові

За результатами досліджень можна встановити сумісність донора та реципієнта під час переливання плазми, адже від цього залежить стан пацієнта та результативність процедури. Група крові є спадковою – дитина може мати таку ж саму групу, яка є у батька чи матері. Проведення дослідження використовується під час встановлення батьківства, у випадку коли інші методи вважаються сумнівними.

Володарі I групи можуть бути донорами для всіх внаслідок "універсальності" їхньої крові, а людям з IV групою дозволяється переливати кров від будь-яких груп. Відмічається вплив показників плазми й на імунітет. Через високий рівень інтерферону перша та четверта група займає за стійкістю імунної системи "лідерські" позиції, що позитивно впливає на здатності організму відбивати атаки вірусів та бактерій. Власники другої групи мають ослаблену захисну реакцію.

Окрім визначення спадковості та схильності до захворювань сучасні науковці намагаються спрогнозувати навіть характер й особливості харчування за показниками крові. Що стосується резус-фактора, то серед населення лише 15% мають негативний Rh (-), а 85% — позитивний Rh (+). Дані про цей показник важливі під час вагітності задля мінімізації ризику резус-конфлікту між матір'ю та дитиною.