Йоганн Вольфганг фон Гете був німецьким поетом, державним діячем, мислителем, філософом і натуралістом. Про найвизначніші події в житті письменника читайте на сайті waytravel.com.ua. Народився 28 серпня 1749 року у Франкфурті-на-Майні і помер 22 березня 1832 року у Веймарі. Він був німецьким поетом, державним діячем, мислителем і натуралістом. Гете з'явився на світ у старому німецькому торговельному місті Франкфурті-на-Майні в сім'ї заможного бюргера Йоганна Каспара Гете (1710-1782), який був імператорським радником і колишнім адвокатом. Його мати, Катаріна Елізабет Гете (уроджена Текстор, нім. Textor, 1731-1808), була дочкою міського старшини.
Юнацьке життя та освіта
Юнацькі роки Гете були позначені глибоким захопленням світом природи, і він розвинув глибоке розуміння таких галузей, як анатомія, ботаніка та геологія. Цей науковий нахил значною мірою вплинув на його подальшу літературну та художню творчість, надавши його творам неабиякого ступеня емпіричної спостережливості та аналітичної строгості.
Сім'я Ґете
Йоганн Вольфґанґ Ґете та його дружина Крістіана мали п'ятеро дітей. Після народження найстаршого сина Августа інші діти не вижили: один народився мертвим, а решта померли через кілька днів або тижнів. У Августа було троє дітей: Вальтер Вольфґанґ, Вольфґанґ Максиміліан і Альма. Август помер за два роки до смерті свого батька в Римі. Його дружина, Оттилія Ґете, після смерті чоловіка народила від іншого чоловіка доньку Анну Сибіллу, але дівчинка померла через рік. Діти Августа й Оттилії не мали своїх нащадків, і рід Ґете по прямій лінії закінчився в 1885 році.
Рух "Буря і натиск" і літературна слава
Наприкінці 1760-х років Ґете став тісно пов'язаний з рухом "Буря і натиск" (Sturm und Drang) — групою молодих письменників і художників, які відстоювали індивідуальне самовираження, емоційну насиченість і відмову від жорстких неокласичних конвенцій. Основоположний твір Гете цього періоду, роман "Страждання молодого Вертера", приніс йому міжнародну славу і закріпив статус провідного голосу епохи романтизму.
"Страждання молодого Вертера" з його зображенням чутливого, закоханого героя, доведеного до самогубства, вловив дух часу і знайшов глибокий відгук у читачів по всій Європі. Глибокий вплив роману можна побачити в його впливі на наступні покоління письменників, від Віктора Гюго до французького екзистенціаліста Альбера Камю.
Італійська подорож і зрілі твори
На початку 1780-х років Ґете вирушив у тривалу подорож до Італії, яка мала глибокий і тривалий вплив на його творчий розвиток. Занурившись у багату культурну спадщину італійського півострова, Гете відродив свою творчу енергію і створив деякі з найвідоміших творів, серед яких драматична поема "Іфігенія в Тавриді" та епічний роман "Учень Вільгельма Мейстера".
В останні десятиліття свого життя Гете продовжував залишатися плідним і багатогранним ерудитом, публікуючи широкий спектр поезій, п'єс і прозових творів. Його magnum opus, двочастинна драма "Фауст", широко вважається одним з найвидатніших творів світової літератури, складним і амбітним дослідженням людського буття, яке захоплює читачів і глядачів протягом багатьох поколінь.
Спадщина та вплив Гете
Вплив Гете на західну культуру важко переоцінити. Його твори надихали незліченну кількість письменників, художників і мислителів, а його ідеї продовжують резонувати в різних сферах — від науки до філософії. Такі різні постаті, як Чарльз Дарвін, Фрідріх Ніцше та Т.С. Еліот, визнавали глибокий вплив творів та ідей Гете на власний інтелектуальний розвиток.
Сьогодні спадщина Гете вшановується в усьому світі, його твори перекладені незліченною кількістю мов, а його ім'я стало синонімом найвищих досягнень людського духу. Чи то його новаторські наукові відкриття, чи то вічні літературні шедеври, чи то глибокі філософські роздуми — видатне життя і спадщина Гете продовжують надихати і захоплювати як читачів, так і науковців.
Посилання на джерело: https://waytravel.com.ua